Panevėžį sudrebins pirmoji Bistrampolio konkūrų taurė

Šį sekmadienį šalia Panevėžio įsikūręs Bistrampolio dvaras rengia pirmąsias žirgų konkūrų varžybas. Jose dalyvaus ne tik dauguma dvaro žirgyno žirgų, bet ir žirgai bei raiteliai iš visos Lietuvos – susirinks apie 80 duetų (žirgas ir raitelis). Šiai taurei teisėjaus nacionalinės kategorijos teisėja, Lietuvos žirginio sporto federacijos direktorė Regina Gražulienė. Raitelių lauks 5 konkūrai ir ypatingos trasos.

„Mūsų konkūrų taurė išsiskiria ne tik tuo, kad turėsime aukščiausio lygio teisėją, bet ir paruoštais maršrutais. Žirgams juos sukūrė maršrutų dizaineris Ladas Katinas. Vieną iš konkūro prizų – savo vardo taurę – įsteigė Panevėžio rajono meras Povilas Žagūnis“, – pasakoja Bistrampolio konkūro organizatorė ir dvaro žirgyno vadovė Ieva Skupienė.

Pasak jos, ši vasara Lietuvoje – gausi renginių raiteliams: per tris mėnesius jų gausis mažiausiai 20. Tačiau šie renginiai iš tiesų populiarūs. „Konkūrai yra masiškiausia žirgų sporto šaka, dailiojo jojimo, trikovės ar ištvermės varžyboms tenka mažesnis dėmesys. Nors varžybų būna ir žiemą, vasara – mūsų sezonas, tad ir renginių daug, ir dalyvių juose“, – kalbėjo I. Skupienė.

Anot jos, Panevėžio apylinkėse dabar yra 8 žirgynai. Bistrampolio dvare žirgynas atgaivintas prieš porą metų. Dabar jame laikomi 8 žirgai, 6 iš jų dalyvaus konkūrų taurėje. „Daug tikimės iš jaunos ir labai perspektyvios kumelės, Trakėnų veislės Paukštės, ji – naujausia mūsų žirgyno narė“, – pasakoja žirgyno vadovė.

Pagrindinė dvaro konkūrų taurės rungtis, pavadinta Bistrampolio taurės vardu, bus 110 cm. aukščio kliūčių ruožas. Tačiau įdomiausia ir dalyviams, ir žiūrovams turėtų būti šuolio galingumo rungtis: joje kartelė bus keliama tol, kol liks tik vienas žirgas, galintis ją peršokti. „Tai labai didelis iššūkis ir žirgui, ir raiteliui. Ji rizikinga, atliekant šią rungtį gali kraujas užvirti“, – kalbėjo I. Skupienė. Šiai rungčiai specialų prizą įsteigė vienas iš konkūro rėmėjų – bendrovė „Sostena“. Pagrindinis Bistrampolio konkūrų taurės prizas – piniginis fondas, kurį sudarys 100 proc. surinktų startinių mokesčių.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: