Panevėžys Bendruomenių rūmų erdvės

Panevėžiečiai bus laukiami atnaujintose viešosiose erdvėse

Kartu su kitais keturiais šalies didmiesčiais Panevėžys dalyvauja 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programoje, numatančioje integruotos teritorijos plėtrą. „Urban“ vadinama programa numato investicijas į apibrėžtą miesto teritoriją siekiant tvaraus jos atnaujinimo. Centrinėje Panevėžio dalyje ir palei Nevėžio upę suplanuota kompleksiškai atnaujinti 14 teritorijų.

Sutvarkytos viešosios erdvės centrinėje miesto dalyje – sugrįžtanti investicija, kuri paskatins prie permainų prisijungti ir verslą, didins Panevėžio patrauklumą, gerins gyvenimo kokybę.

Panevėžiui skirta 20 mln. eurų, dar 3 mln. pridėjo savivaldybė. „Urban“ programa įpareigoja ne paskirstyti lėšas pavieniams projektams, o plačiau pažvelgti į teritorijos problemas ir numatyti kompleksinį jos tvarkymą.

Miesto meras Rytis Račkauskas teigia, jog laikas maksimaliai sutelkti jėgas, kad pavyktų pasinaudoti išskirtine galimybe sutvarkyti miesto viešąsias erdves: „Privalome tinkamai pasinaudoti tuo, ką turime šiandien. Išties net eglutę gražiau papuošus galima pasiekti efektą – visi eina apžiūrėti, džiaugiasi. Būtina didinti miesto patrauklumą, nes niekas nenori gyventi ar važiuoti ten, kur tamsu ir liūdna.“

Pristatome dar dvi iš 11 pirmiausia sutvarkyti planuojamų miesto teritorijų.

Skaistakalnio parko su prieigomis sutvarkymas

Skaistakalnio parkas seniai nebeatlieka savo funkcijų, yra tapęs blogos reputacijos teritorija. Todėl šio želdyno jungtys dviračių ir pėsčiųjų takais su aktyvia miesto centrine dalimi ir Senvage yra ypač svarbios. Atgimęs parkas, tikimasi, ims keisti miesto gyventojų poilsio įpročius, o mada tampanti sveiko, aktyvaus gyvenimo būdo banga paskatins ir Panevėžio gyventojus imti į rankas šiaurietiškas ėjimo lazdas, poilsiaujant dažniau prisiminti dviračius, riedučius ir riedžius. Sutvarkius parko erdves bus sudarytos sąlygos bendruomeninei veiklai, rekreacijai, užimtumui bei vietos verslui skatinti.

Įgyvendinant projektą numatyta atnaujinti Skaistakalnio parko ir jo prieigų infrastruktūrą: pašalinti menkaverčius medžius ir krūmus, išlyginti veją, atkurti želdynus, pasodinti dekoratyvių krūmų, suformuoti krūmų masyvus, sutvarkyti tvenkinių pakrantes, Žagienio upelio slėnį. Numatoma sutvarkyti ir atverti Nevėžio upės pakrantę, įrengti priėjimus prie upės, atnaujinti pėsčiųjų tiltą per upę ir pritaikyti neįgaliesiems, įrengti naujus tiltelius per upelį ir tvenkinius, rekonstruoti esamus ir įrengti naujus pėsčiųjų bei dviračių takus, atramines sieneles, sporto aikšteles ir vaikų žaidimų aikšteles, automobilių stovėjimo aikštelę, pertvarkyti esamą estrados aikštelę ir suformuoti renginių zoną, įrengti mažąją architektūrą: suoliukus, šiukšliadėžes, dviračių stovus, informacinius ir nukreipiamuosius stendus. Parke numatoma įrengti apšvietimo tinklus, šviestuvus su atramomis, tam tikrose vietose sumontuoti šviestuvus į grindinį, apšviesti medžių lajas ir kitus objektus, įrengti viešąjį konteinerinį stacionarų tualetą ir prijungti prie inžinerinių tinklų, suformuoti įėjimus į parką, saugumui užtikrinti – įrengti vaizdo stebėjimo kameras.

Savivaldybė jau pasirašė finansavimo sutartį dėl šio projekto, šiuo metu baigiami rengti techniniai projektai, 2018 m. bus pradėti rangos darbai. Projektus ketinama įgyvendinti iki 2019 m. pabaigos.

Projekto vertė – 1 999 926 eurai.

Bendruomenių rūmų aplinkos sutvarkymas

Viešosios erdvės prie Panevėžio bendruomenių rūmų seniai pripažintos fiziškai nusidėvėjusiomis. Kita vertus, jos ypač svarbios, nes čia organizuojami įvairūs kultūriniai ir laisvalaikio užimtumo renginiai. Kranto gatvė, einanti šalia Bendruomenių rūmų, yra kertinė ašis, jungianti miesto centrą (Laisvės aikštę) ir Bendruomenių rūmus. Taip pat iš Kranto gatvės patenkama į Nevėžio senvagę – vieną mėgstamiausių miesto gyventojų rekreacinių erdvių. Neabejojama, kad netvarkant gatvės ir teritorijos aplink rūmus kenčia didelės miesto dalies patrauklumas, nesudaromos sąlygos pritraukti miesto svečių ir investuotojų. Savivaldybei šiuo atveju irgi teko pripažinti, kad be ES struktūrinių fondų paramos jai tai būtų per didelė finansinė našta.

Pagal „Urban“ programą numatyta modernizuoti rūmų prieigas, pėsčiųjų ir dviračių takus, atnaujinti ar įrengti žaliąsias zonas šalia Bendruomenių rūmų, įrengti mažosios architektūros elementų, automobilių stovėjimo aikšteles (tvarkoma Kranto g. nuo Vasario 16-osios g. iki Anykščių g., dalis Kranto g. nuo P. Puzino g. iki Anykščių g. praplatinama, įrengiama automobilių stovėjimo vietų ties Bendruomenių rūmais). Planuose – ir pėsčiųjų tilto, jungiančio P. Puzino ir A. Jakšto gatves, sutvarkymas.

Tikimasi, kad įgyvendinus kompleksinį projektą gyventojai įvertins šią teritoriją kaip patrauklesnę leisti laisvalaikį, organizuoti renginius ir šventes, miestelėnų susitikimus, permainos pagerins viso miesto įvaizdį.

Skaičiuojama, kad bus sukurta arba atnaujinta apie 32 625 kv. m atviros erdvės miestų vietovėse. Šiuo metu rengiamas techninis projektas.

Projekto vertė – 1 032 434 eurai.

Įgyvendinimo laikotarpis – 2017–2019 m.

GIEDRĖ BIRMANIENĖ, ALFA MEDIA, UAB


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: