Nuotr. G. Kartano

Panevėžiečiai drauge su pasaulio lietuviais šventė Valstybės dieną

Panevėžys drauge su lietuviais visame pasaulyje šventė Valstybės dieną. Prie miesto Savivaldybės vyko iškilminga vėliavos kėlimo ceremonija. Sveikindamas susirinkusiuosius, Panevėžio miesto meras pažymėjo, kad švenčiame galimybę auginti savo valstybę.

„Karaliaus Mindaugo dėka pradėjome Lietuvos kaip valstybės istorijos kelią. Jo karūnavimas davė pradžią vakarietiškai valstybei. Šiandien švenčiame mūsų pergales ir laimėjimus, šiandien švenčiame galimybę auginti savo valstybę. Tad dar kartą atsigręžkime į nueitą nelengvą, bet reikšmingą valstybingumo kelią ir iš praeities pasisėmę stiprybės būkime išdidūs ir vieningi savo šalies piliečiai. Viso pasaulio lietuvius šiandien sujungsianti Tautiška giesmė tegul garsiai ir plačiai neša žinią apie mūsų ryžtą saugoti ir ginti savo valstybę. Su švente, su mūsų Valstybės diena“, – sveikinimo žodį tarė Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Po iškilmingos vėliavos kėlimo ceremonijos panevėžiečiai ir miesto svečiai iki 16 val. buvo kviečiami apsilankyti Panevėžio kraštotyros muziejuje ir apžiūrėti ekspoziciją „Epochų dialogai“. 16 val. kino centre „Garsas“ (Klaipėdos g. 146) buvo rodomas dokumentinis filmas „Prezidentas“ (2024 m.).

20 val. Laisvės a. visų laukė šventinis koncertas „Švieski man vėl…“, kuriame susirinkusiuosius džiugino Kauno bigbendas ir solistas Povilas Meškėla.

21 val. visus lietuvius vėl suvienijo tradiciniu tapęs jau 15 kartą organizuojamas visuotinis „Tautiškos giesmės“ giedojimas.

Komunikacijos skyrius

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: