Panevėžiečiai iškovojo kelialapius į pasaulio ir Europos čempionatus

Praėjusį savaitgalį Panevėžyje vykusiose Lietuvos jaunių bokso pirmenybėse,kuriose iš visos Lietuvos susirinko 123 boksininkų, iš jų septynios merginos. Šiemet pirmą kartą šalies bokso istorijoje jaunių amžiaus merginos kovojo dėl nugalėtojų titulo.Šis čempionatas svarbus ir tuo,kad nugalėtojai iškovoja teisę atstovauti šalį šiemet vykstančiuose pasaulio ir Europos jaunių bokso čempionatuose. Šiemet taip pat vyks ir Baltijos šalių žaidynės,kuriose dalyvauja devynios prie Baltijos jūros esančios valstybės.

Sėkmingai šiame čempionate pasirodė Panevėžio miesto boksininkai . Mūsų miesto komandą atstovavo Panevėžio sporto vidurinės mokyklos ir Kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniai.Šiai komandai pavyko iškovoti 4-ris aukso medalius ir tuo pačiu kelialapius į pasaulio ir Europos čempionatus. Svorio kategorijoje iki 44 kg, aukso medaliu pasidabino Domas Valickas. Domą treniruoja treneris V.Karpačiauskas. Pirmoje kovoje jis nugalėjo atkaklų šilutiškį Algimantą Baipšį,kuris jau pernai šalies jaunių pirmenybėse buvo iškovojęs sidabro medalį. Pusfinalyje nesunkiai nugalėjo kėdainiškį Gediminą Šulčių. Finale Domas susikovė su kuršeniškiu Mantu Griciumi.

Po dviejų atkaklių raundų varžovo jėgos išseko ir kovos baigtis jau niekam nekėlė abejonių,kad aukso medaliu pasipuoš Domas. Antrajį aukso medalį iškovojo Deividas Bogdanovičius,svorio kategorijoje iki 48 kg. Deividas be didelio vargo vienbalsiu teisėjų sprendimu nugalėjo marijampolietį Kazimierą Pažėrą, pusfinalyje kaunietis Saulius Mažlėkas tepajėgė pasipriešinti tik pirmame raunde,o vėliau jam vargais negalais pavyko išvengti stiprių Deivido smūgių , neleistinais būdais stabdyti Deivido atakas .Šią kovą vienbalsiu teisėjų sprendimu laimėjo D.Bogdanovičius. Finalinė kova beveik nieko nesiskyrė nuo prieš tai vykusių kovų,jo varžovas iš Kauno rajono tik pirmąjį raundą kovojo kaip lygus,kitus raundus Deividas laimėjo įtikinamai ir pasipuošė jau antruoju šalies nugalėtojo aukso medaliu. Deividą treniruoja treneriai Piotras Prokofjevas ir Julius Kibas.

Trečią aukso medalį iškovojo Rokas Avižonis,svorio kategorijoje iki 50 kg. Pirmoje kovoje vilnietį Edgarą Brazį nugalėjo techniniu nokautu jau pirmame raunde. N.Akmenės atstovas Gražvydas Patrikas pabūgęs kietų Roko kumščių atsisakė kovoti. Finale jo laukė Šiaulių rajono atstovas Faustas Galdikas. Visi šios kovos raundai vyko aiškiai dominuojant Rokui,kuris vienbalsiu teisėju sprendimu nugalėjo. Rokas padarė didelę pažangą ir pasak jo trenerių Aleksandro Laučenkovo ir Juliaus Kibo yra pasiruošęs kovoti dėl aukštų apdovanojimų Europos ir pasaulio čempionatuose. Roko brolis Eividas Avižonis kovėsi, svorio kategorijoje iki 60 kg. Iki aukso medalio jo laukė ilgas ir sunkus kelias.Pirmoje kovoje Kalvarijos atstovas Naurijus Gramas neatlaikė didelio tempo,kurį pasiūlė Eividas,pavargo ir pasibaigus trečiąjam raundui, jam beliko tik pasveikinti Eividą su įtikinamą pergalę. Ketvirtfinalyje alytiškis Viktoras Sabonis buvo nugalėtas ankščiau laiko.Pusfinalio kovoje šilutiškis Rokas Musvydas antrame raunde atsidūrė nokdaune ir kovą techniniu nokautu laimėjo Eividas. Finale jo laukė senas varžovas su kuriuo dar nesuvestos visos sąskaitos. Prieš tai vykusiose kovose Eividas su savo varžovu buvo pasidalijęs po vieną pergalę. Dabar buvo svarbu, ne tik persvertį rezultatą savo naudai,bet ir iškovoti taip trokštamą kelialapį į pasaulio ir Europos čempionatus. Pirmame raunde vyko atkakli kova,vis tik Eividas būdamas greitesnis ir judresnis pamažu perėmė iniciatyvą ir nežymiai laimėjo pirmąjį raundą.Antrame raunde varžovas jau niekaip nebesuspėjo pagal Eivido pasiūlytą tempą, pradėjo daryti klaidas, kurias tuoj pat išnaudojo panevėžietis.Trečiame raunde,sutrikusį varžovą Eividas baigė triuškinti ir iškovojo užtikrintą pergalę. Dar vienas auklėtinis, trenerių V.Karpačiausko ir J.Kibo, Domantas Prišmantas, svorio kategorijoje iki 66 kg, buvo visai netoli aukso medalio. Pirmoje kovoje be vargo nugalėjęs kaunietį Mantą Prošogalavičių,pusfinalyje, po gražios ir įtemptos kovos kitą kaunietį Marką Dubinską,finalinėje kovoje Domantui tik trečiame raunde pritrūko jėgų ir minimalia persvarą pergalę išplėšė kretingiškis Tautvidas Čepauskas.Jis buvo apdovanotas sidabro medaliu.

Bronzos medaliais pasipuošė panevėžiečiai Ričardas Toleikis, svorio kategorijoje iki 57 kg. ir Arminas Drulys,svorio kategorijoje iki 63 kg.

Panevėžio miesto bokso federacijos prezidentas Kęstutis Kišonas rado lėšų surengti Miesto boksininkams mokomąją treniruočių stovyklą,skyrė lėšų tinkamam sportiniam inventoriui įsigyti.Kitas rėmėjas,didelis bokso mėgėjas,apdovanojo visus keturis aukso medalius iškovojusius Miesto boksininkus nemažomis piniginėmis premijomis,palinkėjo boksininkams siekti aukštų sportinių rezultatų,garsinti miesto vardą ne tik šalyje, bet ir pasaulyje.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: