Panevėžio plėtros agentūros nuotr.

Panevėžiečiai kviečiami dalyvauti miesto įvaizdžio kūrime

Ar gerai jaustumėtės kokybiškai apšviestoje gatvėje, apsuptoje medžių ir želdynų? Ar lengvai sutiktumėte tokioje aplinkoje apsigyventi? Niekas nenuginčys, kad vizualinis kontekstas daro didelę įtaką mūsų nuomonei ir sprendimams.

Panašiais kriterijais žmonės vadovaujasi vertindami visą juos supančią aplinką – kitus žmones, daiktus, įmones. Ne išimtis ir miestai. Šiuo atveju – Panevėžys. Tai, ką su miestu sąveikaujantys žmonės galvos apie Panevėžį, priklauso nuo daugelio faktorių. Vienas jų – vizualinis identitetas arba miesto grafinis įvaizdis, kurį sudaro miesto ženklas, jo spalvų paletė ir kiti grafiniai elementai bei jų sąveika. Miesto kontekste jis gali būti sutinkamas tokiose komunikacijos priemonėse, kaip informaciniai ženklai miestiečiams, laukio stendai, vėliavos ir su miestu susijusi atributika.

Vizualinis identitetas svarbus įrankis miesto įvaizdžiui kurti

„Drauge su Panevėžio plėtros agentūra „Panevėžys NOW“ ir agentūra „Critical + Xwhy“ siekiame sukurti vieningą vizualinio identiteto sistemą, kuri įgalintų žmones, susijusius su miestu, jo paslaugomis ir produktais, kurti nuoseklią komunikacijos žinutę. Žinutę, kuri perteiktų šiuolaikišką Panevėžio tapatybės įvaizdį, didintų jo žinomumą nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu bei augintų gyventojų pasididžiavimą Panevėžiu. Vizualinio identiteto turėjimas taip pat taupo miesto kaštus – vadovaujantis vientisa identiteto sistema nereikia kaskart ieškoti naujų, tarpusavyje konkuruojančių komunikacijos sprendimų. Tikime, kad pasitelkę ekspertų komandą ir į procesą įtraukę miestiečius pasieksime geriausių rezultatų“, – sako Panevėžio miesto meras Rytis Račkauskas.

Svarbu paminėti, kad kuriamas miesto vizualinis identitetas ir logotipas papildys jau naudojamus miesto atributus, tokius kaip miesto herbas, ir padės siekti išsikeltų miesto įvaizdžio tobulinimo tikslų.

Svarbiausi identiteto kūrimo etapai ir galimybė į kūrybinį procesą įsitraukti panevėžiečiams  

Siekiant sukurti miesto tapatybę bei miestiečių lūkesčius atspindintį Panevėžio įvaizdį, itin svarbus yra miesto gyventojų įsitraukimas į šį kūrybinį procesą ir to įtraukimo rezultatas – surinktos įžvalgos. Būtent šių įžvalgų bei kontekstinės analizės pagrindu bus formuluojama kūrybinė užduotis vizualinio identiteto kūrėjams.

„Visa naujojo įvaizdžio kūrimo komanda tikisi, kad kuo daugiau panevėžiečių ir su Panevėžiu susijusių žmonių įsitrauks į diskusiją apie miestą ir jo viziją. Todėl labai skatiname gyventojus būti aktyviems, dalyvauti organizuojamose dirbtuvėse, pildyti gyventojų apklausą ir drąsiai reikšti savo nuomonę. Apie vizualinio identiteto kūrimo etapus ir toliau aktyviai komunikuosime viešojoje erdvėje, tad kviečiame sekti naujienas“, – sako „Panevėžys NOW“ direktorė Monika Miniotaitė.

„Procesas susideda iš trijų dalių, kurių pirmoji – miesto tapatybės atskleidimas. Remiantis tyrimo ir visuomenės įtraukimo metu išryškėjusiomis tendencijomis, parengiamas miesto tapatybės pasakojimas, kūrybinė užduotis ir kriterijai vizualinio identiteto kūrėjams. Vėliau ateina eilė vizualinio identiteto pasiūlymų kūrimui ir atrankai, kuomet išrenkamas vienas, geriausiai užduoties kriterijus ir panevėžiečių lūkesčius atliepiantis pasiūlymas. Paskutinė dalis – įgyvendinimas. Šiame etape, atsižvelgiant į grįžtamąjį ryšį, baigiama kurti vizualinio identiteto sistema ir jos naudojimo vadovas. Suformuojamos rekomendacijos Panevėžio miestui pristatyti ir atstovauti jam Lietuvoje ir pasaulyje.“ – teigia miesto įvaizdžio kūrimo komandos narys, dizaino strategas Jonas Liugaila.

Kaip dalyvauti Panevėžio identiteto kūrimo procese?

Panevėžio miesto bendruomenė ir kiti suinteresuoti asmenys į procesą įtraukiami keliose vietose ir keliais formatais. Pirmiausia, žmonės kviečiami atsakyti į internetinės apklausos klausimus, kuriais siekiama įvertinti Panevėžio kultūrinį, ekonominį, socialinį, aplinkos sluoksnius gyventojų akimis. Apklausa įgalina atsižvelgti į gyventojų santykius su miestu; santykius, kurie ir formuoja miesto tapatybę. Apklausos dalyviai kviečiami ne tik vertinti Panevėžio praeitį, dabartį, bet ir drąsiai svajoti apie miesto ateitį.

Paraleliai bus įgyvendintas kūrybinių dirbtuvių ciklas, kurį sudarys trys viešos virtualios kūrybinės dirbtuvės bei vienos dirbtuvės, skirtos Projekto užsakovų darbo grupei. Viešose kūrybinėse dirbtuvėse dalyvauti kviečiami miesto gyventojai bei įvairių organizacijų, įstaigų, institucijų, bendruomenių atstovai. Dalyviai sieks išgryninti miesto tapatybę, aptardami kultūrinius, ekonominius, visuomeninius ir aplinkos bruožus bei jungdami praeities, dabarties ir ateities perspektyvas.

Galiausiai, remiantis atlikta kontekstine analize, apklausos bei dirbtuvių metu išryškėjusiu miesto tapatybės apibūdinimu, bus suformuluotos gairės miesto vizualinio identiteto kūrimui ir bus parengtos rekomendacijos miestui pristatyti, atstovauti jam Lietuvoje ir pasaulyje.

Norintieji tapti miesto identiteto kūrybinio proceso dalimi gali dalyvauti apklausoje ir/arba tapti dirbtuvių dalyviu. Daugiau informacijos apie galimybes įsitraukti rasite čia.

Vizualinio identiteto pasiūlymų vertinimas ir atranka

Siekiant išrinkti tinkamiausią vizualinio identiteto variantą, pasiūlymų vertinimo etape bus derinamos demokratinė ir ekspertinė perspektyvos. „Critical + Xwhy“ agentūros grafinių dizainerių komandos pateikti pasiūlymai bus proporcingai vertinami projekto užsakovų darbo grupės, nepriklausomų ekspertų komisijos ir miesto gyventojų.

Pirmiausia, rudenį panevėžiečiai turės galimybę išreikšti nuomonę apie, jų manymu, geriausiai kriterijus atliepiantį pasiūlymą. Tai padaryti jie galės projekto internetinėje platformoje arba viešai prieinamose miesto vietose (bus patikslinta). Pasibaigus šiam etapui, į vertinimo procesą įsijungs projekto užsakovų darbo grupė bei nepriklausomų ekspertų komisija. Šių trijų grupių sprendimai nulems, kuris iš vizualinio identiteto pasiūlymų bus pasirinktas detalizuoti.

Naujienas bei kitą informaciją apie Panevėžio vizualinio identiteto kūrimo procesą bei galimybes į jį įsitraukti galima rasti interneto svetainėje vizijapaneveziui.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: