Panevėžiečiai kviečiami pasirūpinti vienišais vaikais ligoninėse

„Savanorystė „Niekieno vaikuose“ man suteikė daug daugiau, nei galėjau tikėtis“, – sako prieš daugiau nei metus prie savanorių komandos prisijungusi Vaida. Ji – viena iš iniciatyvos savanorių, kuri skuba į ligonines tam, kad pasirūpintų čia esančiais vienišais vaikais ir apgaubtų juos savo šiluma. Šiuo metu savanorių pastiprinimas ieškomas Panevėžio mieste – atrankos čia prasidės jau sausio 20 dieną. 

Daugeliui vien mintis, kad ligoninės palatoje sirgdamas guli vienišas vaikas, kurio niekas nepaguodžia ir nenuramina, kelia didžiulį liūdesį. Tačiau savanorė Vaida atvira – tokius pamąstymus nusveria kilni misija:

„Aš galvoju apie tą vaikiuką ir suprantu, kad šitoje vietoje turiu būti stipresnė ir susitvarkyti su savo emocijomis, nes jam reikia pagalbos, jam reikia paguodos. Čia viskas sukasi ne apie mane, o apie jį ir tai, ką aš galiu jam duoti savo buvimu.“

O savo buvimu savanoriai duoda išties daug. Jie vienišiems vaikams skiria taip reikalingą individualų dėmesį, su jais bendrauja, užsiima įvairiomis veiklomis, leidžia jaustis reikalingiems ir mylimiems.

„Atrodo, kad ateiname jam padėti, bet iš tiesų ir patys išeiname prisipildę savo vidų. Tas jausmas tiesiog nepaaiškinamas, neapibūdinamas žodžiais – man budėjimai yra gėrių gėris“, – šiltai kalba savanorė.

Lankosi ir krizių centruose

Jau kurį laiką savanoriai rūpinasi ne tik sergančiais vienišais vaikais ligoninėse, bet ir padeda krizių centruose. Savanorė Inga neslepia, kad tai yra visiškai kitokia patirtis – būna neramu, kaip vaikučio mama ar tėtis priims padėti norintį žmogų, ar ims juo pasitikėti. Vis dėlto, dažniausiai iš pradžių buvusį įtarų žvilgsnį pakeičia nuoširdi padėka ir užsimezgęs tarpusavio ryšys.

„Tikrai matosi ryškūs pokyčiai ir aplanko toks tarsi dvigubas džiaugsmas. Pavyzdžiui, viena iš mano budėjimų krizių centre patirtis tokia, kad mergaitė, su kuria leidau laiką aš ir kitos savanorės, padarė didžiulę pažangą raidoje, pradėjo vaikščioti, tarti pavienius žodžius, o mama pradėjo daugiau bendrauti, keisti savo elgesį ir požiūrį. Tada tik dar kartą įsitikinau, kad gerumas anksčiau ar vėliau pralaužia ledus“, – šypteli savanorė.

Ieškomi nauji savanoriai

Savanorės kviečia ir kitus savo kasdienybėje atrasti laiko tiems, kurie patys negali pasirūpinti savimi, ir prisidėti prie vienišų vaikų emocinės sveikatos gerinimo.

„Visi mes sukamės tarp savo darbų, veiklų, vaikų, namų ruošos ir, atrodo, kad ne visada spėjame gyventi savo gyvenimą. Bet aš labai džiaugiuosi, kad pandemija mane privertė šiek tiek sustoti ir užsiregistruoti savanoriauti „Niekieno vaikuose“. Žinau, kad negaliu imti ir pakeisti viso pasaulio, bet galiu tam tikrą momentą padėti vaikams ir suteikti jiems kaip įmanoma daugiau džiugesio“, – sako savanorė Vaida.

Jei ir jūs norėtumėte pasekti Vaidos ir kitų savanorių pavyzdžiu, kviečiame sausio 20, 25 ar 27 dienomis nuotoliniu būdu dalyvauti informaciniuose renginiuose ir daugiau sužinoti apie savanorystę iniciatyvoje „Niekieno vaikai“. Registracijos nuoroda – čia.

Prie iniciatyvos taip pat galite prisidėti finansine parama, kuri svarbi užtikrinant veiklų tęstinumą ir plėtrą. Daugiau informacijos: www.niekienovaikai.lt.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: