Panevėžiečiai kviečiami valyti Nevėžio upės

Birželio 5 d., minint Tarptautinę aplinkos dieną, Lietuvoje vyks tarptautinė upių ir vandens telkinių švarinimo iniciatyva „River Cleanup“. Ja siekiama užkirsti kelią atliekų patekimui į jūras ir vandenynus.

Panevėžyje šiukšlės bus renkamos iš Nevėžio upės, yra numatytos 3 tvarkymo vietos: nuo „Ekrano“ marių paplūdimio link Tinklų g., Kultūros ir poilsio parkas bei šalia Taikos alėjos esančios upių pakrantės. Akcijos dalyvius Savivaldybė aprūpins šiukšlių maišais, pasirūpins jų išvežimu. Maišai šiukšlėms bus dalijami Kultūros ir poilsio parke prie Nemuno g. tilto, Taikos al. aikštelėje prie Nevėžio upės ir prie „Ekrano“ marių paplūdimio.

Susidomėję kviečiami registruotis iniciatyvos „River Cleanup“ puslapyje www.river-cleanup.org/lt/lietuva. Jei bus norinčiųjų šiukšles rinkti iš Nevėžio upės plaukiant baidarėmis, registruokitės el. paštu alvidas.savickas@panevezys.lt.

„River Cleanup“ – tai Belgijoje gimusi iniciatyva, vis labiau populiarėjanti tiek Europoje, tiek ir už jos ribų. Kasmet 8 000 000 000 kilogramų atliekų patenka į vandenynus. 80 % atkeliauja upėmis. Šios iniciatyvos tikslas – ne tik skatinti žmonių sąmoningumą dėl vandens telkinių taršos, bet ir pakviesti juos prisidėti prie šios problemos sprendimo.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: