Panevėžiečiai pirmąsias UEFA Konferencijų lygos turnyro rungtynes pralaimėjo

Po ilgesnės pertraukos Aukštaitijos sostinės komanda vėl dalyvauja UEFA rengiamame turnyre. Šivakar FK „Panevėžys“ debiutavo UEFA Konferencijų lygos turnyre.

Šeimininkai šio turnyro antrojo etapo pirmąsias rungtynes šįvakar namuose žaidė su Novi Sado „Vojvodinos“ futbolininkais iš Serbijos. Susitikimą panevėžiečiai pralaimėjo rezultatu 0:1 (0:0).

Susitikimo pradžioje vyravo pozicinis žaidimas ir abiejų ekipų žaidėjai daugiau dėmesio skyrė gynybai. Šeimininkai pirmieji pradėjo rungtyniauti aktyviau, o serbai buvo priversti ilgiau žaisti be kamuolio.

10-ąją mačo minutę ilgai užsitęsusi aikštės šeimininkų ataka baigėsi tolimu Hugo Figueredo smūgiu, bet kamuolys praskriejo šalia „Vojvodinos“ vartų virpsto. Po keturių minučių Rafaelis Floro taip pat tolimu smūgiu patikrino svečių vartininko budrumą.

Dar po trijų minučių po klastingo Elivelto šūvio svečių vartininkas Nikola Simičius krisdamas nukreipė kamuolį į kampinį.

Arčiausiai tikslo pasižymėti panevėžiečiai buvo 33-ąją rungtynių minutę. Visiškai šalia savo baudos aikštelės „Vojvodinos“ žaidėjui pažeidus taisykles, mačo arbitras paskyrė baudos smūgį. Elivelto smūgiuotas kamuolys sudrebino svečių ekipos vartų konstrukciją.

Serbijos futbolininkai pirmajame kėlinyje sukūrė vos vieną aštrų momentą prie „Panevėžio“ ekipos vartų. Pakėlus kampinį „Vojvodinos“ kapitonas Nemanja Čovičius iš arti labai pavojingai smūgiavo galva, bet Victoras Golas, pademonstravęs puikią reakciją, išgelbėjo savo komandą. Poilsio komandos išėjo esant rezultatui 0:0.

Nors antrąjį kėlinį svečiai pradėjo aktyviai, pavojingų momentų prie šeimininkų vartų sukurti jiems nepavyko.

„Panevėžio“ futbolininkai sumaniai stabdė varžovų atakas, o patys gana gausiomis pajėgomis rengė atakas.

Įsiminė Elivelto smūgis, kuomet kamuolys praskriejo virš vartų. 63-ąją mačo minutę atakos smaigalyje atsidūręs Jeffrey Sarpongas nusegebėjo kamuolio nukreipti į „Vojvodinos“ klubo vartus.

70-ąją rungtynių minutę „Vojvodinos“ komanda išsiveržė į priekį. N. Čovičius tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į panevėžiečių vartus – 0:1.

74-ąją mačo minutę rezultatą galėjo išlyginti ką tik po keitimo aikštėje pasirodęs „Panevėžio“ naujokas Antonis Kapnidis, bet graiko smūgiuotą kamuolį atmušė tame epizode patikimai sužaidęs serbų klubo vartininkas.

A. Kapdinis, pastebimai pagyvinęs šeimininkų komandos puolimą, dar vieną progą pasižymėti turėjo 82-ąją susitikimo minutę, bet iš dėkingos padėties šovė virš varžovų vartų.

Rungtynių pabaigoje, karštai savo aistruolių palaikomi, „Panevėžio“ futbolininkai užgėlė svečių vartus, bet išlyginti rezultato nesugebėjo. FK „Panevėžys“ po atkaklios kovos 0:1 nusileido „Vojvodinai“.

Susitikimą su svečiais iš Serbijos panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Victoras Golas, Hugo Figueredo, Justinas Januševskis, Matheusas Bissi, Rafaelis Floro, Chrysovalantis Kozoronis, Tautvydas Eliošius, Jeffrey Sarpongas, Eligijus Jankauskas (77 min. Ignas Kružikas), Elivelto, Jorge Elias (71 min. Antonis Kapnidis).

Atsakomąsias rungtynes „Panevėžio“ ir „Vojvodinos“ komandos žais Novi Sado mieste liepos 29 dieną.