Panevėžiečiai siūlė pastatyti paminklus

Bibliotekos konferencijų salėje vykusioje paskaitoje-diskusijoje tema „Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis. Ar dar gyvas mūsų patriotizmas?“ lektorius – žurnalistas Vilius Kavaliauskas susitiko su miesto bendruomene, atsakė į gausius klausimus, išklausė panevėžiečių nuomones.

„Svarbiausia rasti ryšį su valstybe. Kiekvieno žmogaus, kiekvienos šeimos, kiekvieno miestelio ir miesto ryšį. Be Panevėžio nebūtų buvę Lietuvos valstybės. Tai labai svarbus šalies istorijai miestas, būtent tam laikotarpiui, apie kurį mes šnekame“, – teigė paskaitos lektorius.

2018 m. vasario 16 d. Lietuvos valstybė minės reikšmingą ir išskirtinę Lietuvos istorijos
datą – šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines. Lietuvos valstybės sukaktį pažymės visa šalis.

Ankstesniais metais po valstybės sukakčių paminėjimų daugelyje šalies vietų pastatyti paminklai, mokyklos, prikelta atminčiai Lietuvos istorija. Todėl, minint šimtąsias Lietuvos valstybės atkūrimo metines, numatoma skatinti atminimo įamžinimo projektus kiekvienoje iš 500 Lietuvos seniūnijų, kaimo bendruomenėse, mokyklose, prisidėti prie vietos istorikų, kultūrininkų, mokytojų iniciatyvų įgyvendinimo.

Šimtmečio paminėjimo programoje rašoma, kad „planuojant pasirengimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui darbus, tie, kurie gyvena iš intelektualinio darbo, įpareigoti kuo aktyviau veikti idėjų pateikimo ir pasirinkimų procesuose. Nacionalinė idėja, lietuviškumo likimas ir jo projekcijos į ateitį turi persmelkti mokslinius tyrimus, meno kūrinius. Daug daugiau dėmesio reikėtų skirti atskirų asmenybių iniciatyvoms“.

Po susitikimo su Panevėžio gyventojais žurnalistas V. Kavaliauskas sakė: „Šiandien buvau dvejopam vaidmenyje. Viename kaip žurnalistas, 23 knygų autorius, iš kurių net 22 yra istorinės, todėl man labai aktualu, kaip žmonės reaguoja į artėjantį mūsų valstybės šimtmetį. Antra, man buvo įdomu, kokias idėjas turi pasiūlyti panevėžiečiai“.

Panevėžiečiai renginio metu pasiūlė mieste pastatyti paminklą rašytojai, visuomenės veikėjai, Steigiamojo Seimo pirmininkei G. Petkevičaitei-Bitei ir Juozo Zikaro paminklinę skulptūrą „Laisvė“.

Pasak V. Kavaliausko, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio programa jau parengta vyriausybės tvirtinimui, tačiau ją bus galima papildyti net ir po pusmečio. Šiuo metu ten nėra didelių projektų iš Panevėžio, tai tas idėjas galima pasiūlyti ir išrutulioti.

„Džiaugiuosi žmonių aktyvumu. Padiskutavome, pasiginčijome. Įdomu, kaip žmonėms iš tokio kultūros miesto Panevėžio atrodo visi Lietuvos planai. Manau, kad šimtmetis nėra įvykis. Tai yra procesas. Jis vyksta, Panevėžys irgi kunkuliuoja ir kiekvienam yra galimybė pareikšti savo nuomonę. Kuo daugiau būtų tokių diskusijų, tuo geriau. Aš labai dėkingas bibliotekai, kad padėjo surengti tokį renginį, nes čia ateina kultūringi žmonės, skaitantys knygas. Todėl jų nuomonė yra labai svarbi“, – kalbėjo V. Kavaliauskas.

Susitikimą su žurnalistu V. Kavaliausku G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekoje rengė Panevėžio ROTARY klubas.

 

Virginija Januševičienė

Virginijaus Benašo nuotraukos


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: