Panevėžiečiai tarp geriausių Kelių eismo taisyklių žinovų

Gegužės 21 d. Radviliškyje, sporto arenoje, iš įvairiausių Lietuvos miestų ir miestelių rinkosi pradinių klasių mokiniai – geriausieji Kelių eismo taisyklių žinovai. 18 komandų, kartu su mokinius ruošusiais mokytojais, buvo pasiryžę varžytis dėl stipriausiųjų vardo.

Renginio organizatoriai – Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo švietimo centras, Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Radviliškio rajono policijos komisariato pareigūnai, Radviliškio rajono savivaldybės švietimo ir sporto paslaugų centras, pasistengė, kad tą dieną arena taptų jauki ir joje būtų daug spalvingų, šviesoforo spalvas primenančių, balionų. Tačiau svarbiausias dalykas – prizai, buvo paslėpti ir išliko nežinomi iki paskutinės minutės.

Šventės atidarymo metu sėkmės dalyviams linkėjo Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas K. Augulis, Šiaulių apskr. VPK Kelių policijos biuro viršininkas K. Dičius, Lietuvos mokinių neformaliojo ugdymo švietimo centro Sveikatos ir saugos ugdymo skyriaus vedėjas R. Bukšnaitis. Štai vicemerui K. Auguliui teko pasakyti jaunajam eismo dalyviui iš Joniškio Ignui, kiek gi pėsčiųjų perėjų jam teko pravažiuoti, kol jis pateko į areną. O Kelių policijos skyriaus viršininkas K. Dičius visus nustebino labai tiksliai įvardindamas šviesoforų, esančių Radviliškyje, Šiaulių gatvėje, skaičių.

Tačiau, kaip pasirodė vėliau, ne visi svečiai atvyko į konkursą įprastu mums būdu. Salėje pasirodęs drakonas, šįkart į Radviliškį atskrido jau su draugu ir abu ne tik kalbėjo su varžybų vyriausiąja teisėja Rasa Stasiulaitiene, bet netrukus ėmė skraidyti po areną. Ir tai buvo tik pradžia… Radijo bangomis valdomus aviamodelius demonstravo Donatas Paužuolis, kuris aviamodeliavimo sportu užsiima jau 18 metų, ir jo kolega – Ignas Matulevičius. Arenoje skraidė ne tik drakonai, bet ir mašina, o grojant uždegančiai muzikai, arenos oro erdvę skrodė didelis lėktuvas (netgi XXL dydžio).

Prasidėjusi konkurso karuselė įsisuko ir dalyviai turėjo įrodyti, kad jie ne veltui pripažinti geriausiais. Moksleiviai turėjo analizuoti situacijas maketuose, dėlioti kelio ženklų dėliones, pademonstruoti teisėjui, kaip reikia teisingai naudoti atšvaitus, išspręsti viktorinos užduotį. O kiekvienam komandos kapitonui teko įrodyti, kad jie yra verti šio vardo, specialiai jiems parengtoje rungtyje. Ypatingo dalyvių dėmesio reikalavo ir video užduotis – juk filmuotoje situacijoje buvo nemažai įvairių pažeidimų, kuriuos reikėjo įvardinti. Praktinėse užduotyse mokiniai turėjo pareiti gatvę nereguliuojamoje perėjoje ir šviesoforu reguliuojamoje sankryžoje. Teisybės dėlei reikėtų paminėti, kad teisėjai tądien buvo nusiteikę labai geranoriškai ir visi buvo ginkluoti svarbiausia specialiąja priemone – šypsena.

Renginio pabaigoje mokinių laukė siurprizai – Šiaulių apskr. VPK Patrulių rinktinės kinologų būrio kinologo pasirodymas su tarnybiniu šunimi… ir sraigių lenktynės. Pareigūnai demonstravo, kaip tarnybinis šuo paklūsta pareigūnų nurodymams, kaip yra mokomas įvairiausių gudrybių. Be abejo, patys smalsiausieji nepaleido pareigūno ir dar klausinėjo apie ilgiausiai mokomas komandas, domėjosi, kaip atrenkami šunys darbui policijoje, ar jie yra egzaminuojami.

Po to salėje visų dėmesį prikaustė „šauniai nusiteikę vyrukai iš Šeduvos“. Būtent jų atvežtos lenktyninės sraigės privertė vaikus trumpam pamiršti varžytuvių rūpesčius ir pradėti visai kitokias varžybas. 36 užsiregistravę varžybų dalyviai išsirinko sau patinkančias sraiges, davė joms vardus ir pradėjo jas šildyti rankose (kad greičiau judėtų trasoje). Lenktynėse dalyvavusios sraigės (kai kurios) turėjo labai originalius vardus – Šlapuolė, Deizė, Žaibo mirtis… Labiausiai varžybose sekėsi mergaitėms ir būtent sraigių vadeliotojos tapo jų nugalėtojomis.

Kadangi iki pat uždarymo ceremonijos nebuvo skelbiami konkurso nugalėtojai, tai pagrindinių ir visų kitų prizų savininkai nebuvo aiškūs. Visos renginyje dalyvavusios komandos buvo apdovanotos dovanomis. Na, o Lietuvos automobilių kelių direkcijos įsteigti svarbiausieji prizai – planšetiniai kompiuteriai, atiteko patiems stipriausiems kelių eismo taisyklių žinovams. Komisijos nariai, įvertinę visas užduotis, pirmąją vietą skyrė Ukmergės Senamiesčio pagrindinės mokyklos komandai (praėjusiais metais jie buvo treti), antrąją – Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos komandai, trečiąją – Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos komandai.

O išvykdami, šventės dalyviai savo mokyklinius autobusus papuošė šviesoforo spalvų balionais.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: