Panevėžiečiams įvesta prievolė įrodyti, kad jų vaikams būtinas darželis

Panevėžio miesto taryba minimalia 14 valdančiosios daugumos balsų persvara (kiti politikai balsavo prieš arba susilaikė) pritarė naujai vaikų priėmimo į ikimokyklinio ugdymo įstaigas tvarkai, nors opozicija ir tikino, kad ji yra nekorektiška, biurokratinė  ir skirta nebent biudžeto skylėms dangstyti. Naujoji tvarka įsigalioja nuo vasaros pradžios.

Pagal naująją tvarką lopšelinukų ir darželinukų tėvai su ikimokyklinio ugdymo įstaigomis turės sudaryti naujas sutartis, o senosios nustos laikinai galioti. Vicemeras Lauras Jagminas aiškino, jog niekas nežino, kada baigsis karantinas, todėl ikimokyklinio ugdymo įstaigoms rekomenduojama ikimokyklinį ugdymą teikti tik tiems vaikams, kurių tėvai negali dirbti nuotoliniu būdu arba yra nustatytas socialinis poreikis.

Buvęs parlamentaras Povilas Urbšys teigė, kad birželį karantinas jau gali būti atšauktas, todėl nesuprantami biurokratiniai reikalavimai įrodyti, kad vaikas privalo lankyti darželį. Politikas teigė, jog savivaldybė tai daro dėl nepakankamo finansavimo, kuris atsirado dėl neefektyvaus lėšų panaudojimo bei neaiškių darinių kūrimo.

Kitai judėjimo „Kartu“ atstovei Viktorijai Polzunovaitei darėsi baisu kai kalbama apie įrodymų rinkimą. Anot jos, tuo pačiu metu kai valstybės mastu kalbama apie privalomą darželių lankymą, Panevėžyje įvedama prievolė įrodyti, kad darželis vaikui reikalingas.

Opozicijos lyderė Gema Umbrasienė norėjo išgirsti, ar apie tokią naujovę žino Švietimo, mokslo ir sporto ministarija ir tik gavusi patvirtinimą apsiramino.

„Žaliasis“ Mantas Leliukas ragino leisti tėvams auginti savo vaikus, o savivaldybei netapti pažymas verčiančia rinkti STT organizacija.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: