Panevėžiečiams – nemokama psichologinė parama

Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biure suburta psichikos sveikatos specialistų komanda, nuo šios savaitės teikia nemokamą ir anonimišką psichologinę paramą psichologines krizes, netektis ar kitus sunkius gyvenimiškus įvykius patiriantiems žmonėms bei jų artimiesiems. Ši specialistų komanda bendradarbiaus ir su policijos pareigūnais, greitosios medicinos pagalbos, socialines, švietimo ir kitas paslaugas teikiančių įstaigų darbuotojais, kurie vykdydami savo pareigas susiduria su įvairias psichologines krizes išgyvenančiais žmonėmis ir jų artimaisiais. Tokia paslauga teikiama siekiant sumažinti savižudybių, priklausomybių bei kitų ilgalaikių neigiamų COVID-19 pandemijos pasekmių asmens ir visuomenės psichikos sveikatai.

„Psichologinė pagalba dabartinėmis aplinkybėmis yra ypač aktuali, tad kam iš tiesų yra reikalinga – kviečiu naudotis profesionalų teikiamomis nemokamomis paslaugomis“, – sako Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius.

Psichikos sveikatos specialistai emocinę paramą ir konsultacijas teiks kiekvieną darbo dieną nuo 10 iki 20 val. telefonu (8 45) 505050. Skambinančiajam pageidaujant ar konsultuojančiam specialistui pasiūlius, bus galima bendrauti ir internetinėje erdvėje ar gyvai susitikus. Esant poreikiui, psichikos sveikatos specialistas gali padėti žmogui užsiregistruoti sveikatos ir socialines paslaugas teikiančiose įstaigose (psichikos sveikatos centre, ligoninėje, priklausomybių ligų centre, socialines paslaugas teikiančiose įstaigose), nukreipti į anonimines paslaugas teikiančią savitarpio grupę (anoniminiai alkoholikai, asociacija „Artimiems“ ir kt.).

Bendradarbiaujant su Panevėžio apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu bei Panevėžio miesto greitosios medicinos pagalbos stotimi bus teikiama iniciatyvi psichologinė parama bandymo ar grasinimo nusižudyti, savižudybės, nelaimingo atsitikimo ar transporto įvykio, smurtinės mirties, išprievartavimo, ūmios psichozės dalyviams, jų artimiesiems bei liudininkams. Asmeniui sutikus, informacija apie išgyventą krizinį įvykį bus perduota bendruomenės psichologui, kuris ne vėliau kaip kitą darbo dieną po įvykio susisieks su asmeniu ir pasiūlys profesionalią psichologo paramą. Ateityje planuojama psichologinę paramą teikti ir įvykio vietoje.

Specialistų konsultacijos telefonu finansuojamos Panevėžio miesto visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis. Individualios psichologo konsultacijos finansuojamos valstybės lėšomis, įgyvendinant Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo priemonę.

Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: