Panevėžiečių dvikova su „Sūduva” baigėsi lygiosiomis

Šiandien Lietuvos A lygos čempionato rungtynes FK „Panevėžys“ namuose žaidė su Marijampolės „Sūduva“. Šis susitikimas baigėsi atkakliomis lygiosiomis – 1:1 (1:0).

Mačo pradžioje veiksmas daugiau vyko aikštės šeimininkų pusėje, bet panevėžiečiai gynėsi patikimai ir neleido varžovams prie savųjų vartų kurti pavojingų momentų.

18-ąją mačo minutę ryškiausia „Sūduvos“ žvaigždė Keisuke Honda, perėmęs kamuolį iš panevėžiečių, stipriai smūgiavo iš 18 metrų, bet šeimininkų vartininkas Victoras Golas tame epizode sužaidė patikimai.

Po keturių minučių marijampoliečiai netoli savo baudos aikštelės neleistinai pargriovė Dimitrios Tsakmakį. Baudos smūgį atlikęs „Panevėžio“ saugas Crysovalantis Kozoronis buvo netikslus – kamuolys praskriejo aukštai virš svečių ekipos vartų.

29-ąją mačo minutę „Panevėžio“ komanda išsiveržė į priekį. Hugo Figueredo tiksiai pakėlė kamuolį į „Sūduvos“ baudos aikštelę Jorge Eliasui, kuris iš arti galva nukreipė kamuolį į šalies vicečempionų vattus. Po kelių akimirkų dar vieną progą prie svečių vartų sukūrė panevėžiečiai, bet Jeffrey Sarpongui nepavyko pasižymėti.

39-ąją rungtynių minutę J. Sarpongas turėjo puikią galimybę padidinti aikštės šeimininkų pranašumą, bet „Panevėžio“ puolėjo smūgiuotas kamuolys atsimušė į „Sūduvos“ vartų virpstą.

Poilsio komandos išėjo „Panevėžio“ ekipai pirmaujant rezultatu 1:0.

Po pertraukos svečiai aktyviai apgulė panevėžiečių baudos aikštelę, siekdami greito įvarčio antrojo kėlinio pradžioje. Puikią progą pasižymėti turėjo „Sūduvos“ atstovas Giedrius Matulevičius, kurio smūgis vos iš kelių metrų atstumo skriejo šalia vartų. Panevėžio futbolininkai į tai atsakydavo rengdami kontraatakas. Marijampoliečių šturmas tęsėsi ir toliau – 57-ąją minutę nuo vartų linijos kamuolį išmušė jau Panevėžio klubo gynėjai. Šeimininkai vartų apsiaustį atlaikė ir vėliau jau žaidimas kiek išsilygino.

Galiausiai „Sūduva“ sugebėjo pramušti Panevėžio ekipos gynybą. Victoras Golas atrėmė pirmąjį varžovo smūgį, tačiau kamuolys atšoko prie pat Giedriaus Matulevičiaus, o šis 73-iąją minutę netrukdomai pasiuntė kamuolį į vartus – 1:1. Po praleisto įvarčio panevėžiečiai suaktyvino žaidimą puolime ir stengėsi rasti progų link varžovų vartų. Besibaigiant pagrindiniam rungtynių laikui, marijampoliečiai grubiai suklydo, o tuo pasinaudojęs Antonis Kapnidis iššoko vienas prieš vartininką, tačiau gera proga liko neišnaudota.

Rungtynes su „Sūduva“ panevėžiečiai žaidė tokios sudėties: Victoras Golas, Hugo Figueredo, Dimitrios Tsakmakis, Justinas Januševskis, Pijus Širvys, Crysovalantis Kozoronis, Domantas Antanavičius, Tautvydas Eliošius (65 min. Elivelto), Ernestas Veliulis (74 min. Sebastian Vasquez), Jeffrey Sarpongas, Jorge Elias (87 min. Antonis Kapnidis).