Pixabay nuotr.

Panevėžiečius į patalą guldo gripas

Panevėžio visuomenės sveikatos centro duomenimis (Centras), 8-ąją 2015 metų savaitę (vasario 16-22 d.), palyginti su 7-ąja, sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) šiek tiek sumažėjo, tačiau Panevėžio mieste dar peržengtas epideminis lygis, kur 116,46 susirgimo atvejų per savaitę teko 10 tūkst. gyv. Gripas sudarė daugiau nei 9 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Į Panevėžio apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigas dėl gripo kreipėsi 15 žmonių, hospitalizuota – 11 asmenų, iš kurių 7 asmenys – 2-17 m., 1 – nėščioji.

Praėjusią savaitę bendras sergamumas gripu ir ŪVKTI Panevėžio apskrityje siekė 78,73 atv./10 tūkst. gyv. Gripas sudarė beveik 8 proc. visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų. Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Panevėžio mieste ir Biržų rajone (atitinkamai 116,46 ir 92,53 atv./10 tūkst. gyv.). Daugiau nei 50 atv. per savaitę. teko 10 tūkst. gyv. Rokiškio ir Pasvalio rajonuose (atitinkamai 59,84 ir 50,26 atv./10 tūkst. gyv.). Mažiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI registruotas Panevėžio rajone (29,07 atv./10 tūkst. gyv.).

Siaučiant gripui ir ŪVKTI gyventojams rekomenduojama vengti bendrauti su sergančiais (nuo kosinčio ar čiaudinčio pravartu pasitraukti nors per 1 metrą). Dažnai vėdinti ir drėgnu būdu valyti patalpas (ypač jei jose gyvena, dirba ar lankosi daug žmonių). Vengti masinių susibūrimo vietų, nesant būtinybei nesinaudoti viešuoju transportu. Pasireiškus pirmiesiems susirgimo požymiams, sergantįjį (pagal galimybes) izoliuoti nuo sveikųjų. Susirgus patariama nesigydyti patiems, o kreiptis į medikus dėl gydymo paskyrimo. Slaugant ligonį, nosį ir burną dengti vienkartine kauke ir ligoniui, ir sveikajam. Gerti daug skysčių, geriau su vitaminu C. Kuo dažniau plauti rankas, ypač aptarnavus ligonį ir prieš valgį. Sergančiųjų vaikų neleisti į vaikų kolektyvus. Kosėjant ir čiaudėjant, užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai alkūnės linkyje). Jei prisidengėte burną ir nosį delnu, tuojau pat nusiplaukite rankas.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: