Panevėžiečius kviečia švęsti Žemės dieną

Kovo 20 dieną jau nuo 1971 m. visame pasaulyje švenčiama Žemės diena. Tuo pačiu metu minimas ir Lygiadienis – diena ir naktis trunka tiek pat laiko. Po to prasideda vadinamasis astronominis pavasaris.

Pasaulinės žemės dienos renginiais siekiama atkreipti visuomenės dėmesį į gamtą alinančias ir naikinančias problemas, raginama imtis priemonių, skatinančių gamtos išsaugojimą.

Jau nuo kovo 20 d. Laisvės aikštė pasipuoš menine instaliacija, skirta Žemei. Ją panevėžiečiai lankyti iki balandžio 20 d.

Kaip ir kasmet, Panevėžio miesto savivaldybė jungiasi prie akcijos „Žemės valanda“ ir kovo 26 d. nuo 20.30 val. kviečia panevėžiečius vienai valandai sumažinti apšvietimą, elektros prietaisų veikimą savo namuose.

Klimato kaita iš esmės yra sudėtingas procesas, turintis didžiules pasekmes, kurias kol kas sunku įsivaizduoti. Kaip žinia, Panevėžys pirmasis iš Baltijos šalių miestų pritarė Ekstremalios klimato kaitos deklaracijai ir prisijungė prie pasaulinio šį dokumentą patvirtinusių miestų tinklo. Siekiame tapti sveikiausiu, žaliausiu, ekologiškiausiu šalies miestu.

Žemės valanda prasidėjo 2007 m. Sidnėjuje, kai pirmą kartą 2,2 milijonai žmonių išjungė šviesas, taip pasisakydami prieš klimato kaitą. Šis prasmingas simbolinis veiksmas jungia viso pasaulio žmones, šalis, miestus, institucijas, korporacijas, sąjungas. Milijardai žmonių, tūkstančiai įmonių ir miestų, išjungdami šviesas siunčia signalą pasaulio sprendimus priimantiems asmenims, kad laikas veikti.

Panevėžio miesto savivaldybė kviečia visus prisijungti prie Žemės valandos iniciatyvos  Kviečiame parodyti, kad esame neabejingi ir rūpi mūsų miesto bei Žemės ateitis, ekologija ir švara!

„Žemės valanda“ – tai globali iniciatyva, kviečianti visų šalių vyriausybes, verslo organizacijas, bendruomenes, pavienius gyventojus išjungti šviesas vienai valandai ir tokiu būdu parodyti savo susirūpinimą planetos ateitimi, atkreipti dėmesį į didėjančią Žemės taršą.

Kovo 26 d. globalios iniciatyvos ,,Žemės valanda“ mieste organizatoriai- Panevėžio miesto savivaldybė ir kultūros centras Panevėžio bendruomenių rūmai nuo 20.20 val. laukia miesto gyventojų Laisvės aikštėje, kur šiai iniciatyvai bus pristatyta meninė programa ir šviesos instaliacija.

Kviečiame parodyti, kad esame neabejingi ir rūpi mūsų miesto Žemės ateitis, ekologija ir švara!


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: