Panevėžietė – pasaulio lygio žurnalo viršelyje

Fotografė Rasa Jarmalienė iš Kauno kartu su modeliu ir fotografe iš Panevėžio Živile Večiorkute sukūrė įspūdingą Helovino žurnalo viršelį, kuris pateko ant pasaulinio mados žurnalo MMM magazine viršelio. Modelių namų įkūrėjas Mindaugas Jonušas suskaičiavo, kad tai jau 100-oji mados namų fotografija, patekusi į tarptautinius madų žurnalus.

Šiandien kalbiname fotografę Živilę Večiorkutę ir jos komandą – Rasą Jarmalienę bei Mindaugą Jonušą. Paprašėme papasakoti apie jų sukurtą projektą, kuris ne tik sulaukė labai daug dėmesio dėl savo idėjos, bet ir tapo vieno žinomiausių mados žurnalo viršeliu.

Kaip tapote fotografe, klausiame Živilės?

 (Ž.V.) Į fotografiją rimtai pradėjau žiūrėti kai susilaukiau dukrytės. Jos dėka aš atsidūriau fotografijoje. Pradėjau fotografuoti ją, tada gimė mintis nusipirkti veidrodinį fotoaparatą. Tačiau norint išmokti jį valdyti, teko pabaigti mokslus pas dabar tapusius kolegas ,,Smalsaus objektyvo” fotografus. Daugiau buvo kasdienė praktika. Įkūriau savo puslapį ,,Ž.V. fotografija” Laukui bėgant sulaukiau pasiūlymo fotografuoti mados srityje. Taip ir atsidūriau MJ modelių namų bendra įkūrėja ir fotografe.

Živilė Večiorkutė

Nuo ko prasidėjo Jūsų, fotosesija? Iš ko sulaukėte pasiūlymo nusifotografuoti halloween’o fotosesijai?

(Ž.V.)  Prasidėjo viskas nuo to, kad su Mindaugu Jonušu sugalvojome, kad mūsų mados namams reikia helovyninio projekto. Fotografė Rasa Jarmalienė pasiūlė neeilinę idėją su puolusio angelo sparnu. Kadangi mano išvaizda nėra eilinė, esu gan ryškios išvaizdos, tai Rasa norėjo mane išbandyti kitoje srityje ir pastatyti mane ne už objektyvo, kaip aš įpratusi, bet priešais jį. Man ši idėja labai patiko ir sutikau įgyvendinti ją. Tikrai nesitikėjau kad ši fotosesija gausis tokia vykusi ir atkreips daugelio dėmesį.

Kiek laiko trūko pasiruošti fotosesijai?

(Ž.V.) Nei daug, nei mažai. Ilgiausiai užtruko grimas. Jį atlikinėjo Monika Rentelė, maždaug 3 valandas. Kruopštus ir tikrai be galo įspūdingas grimas, kuris man labai patiko ir idealiai derėjo prie pagrindinio fotosesijos akcento, „puolusio angelo“ sparno kurį kūrė fotografė Rasa savo rankomis visą dieną prieš fotosesiją.

Kaip sekėsi fotosesijos metu, su kokiais sunkumais susidūrėte?

(Ž.V.) Fotosesija prasidėjo nuo batų „žudikų“. Na jie tikrai žudikai nes ne kiekviena galėtų su tokiais paeiti. Man net stovėti su jais neišėjo, teko sėdėti besifotografuojant. Kadangi Rasa Jarmalienė yra profesionali fotografė, pas ją jaučiausi saugi ir užtikrinta, kad mes padarysim gerų rezultatų. Tačiau rezultatai pranoko mūsų lūkesčius, gavosi geriau nei galvojau. Pati save nustebinau.

(R.J.) Šią Helovyno fotosesiją sugalvojome fotografuoti likus savaitei iki pačios šventės. Fotografiniame pasaulyje tai yra gerokai per vėlai, paprastai sezoninių švenčių fotosesijų projektai vyksta bent prieš mėnesį. Bet, įkvėpti mūsų modelio Rugilės patekimo ant viršelio sėkmės, su Modelių namais nusprendėme pamėginti aplenkti laiką ir sukurti įspūdingą fotosesiją vos per tris dienas!

Rasa Jarmalienė ( Justinos Rau nuotr.)

Bet kodėl būtent Živilė? Ši mergina juk pati fotografė! Kaip nusprendėte pasirinkti fotosesijai būtent ją?

(R.J.) Ji patraukė mano dėmesį savo įspūdingais raudonais plaukais bei blyškia oda.  Živilė yra fotogeniška. Nors ji ir neturi daug modelio patirties, bet žinojau, kad tai, nebus problema. Pasirinkusi Živilę, fotosesijos idėją stengiausi pritaikyti būtent jos išvaizdai ir asmenybei. Dekoracijos, apranga, batai, makiažas buvo sugalvota būtent jai. Labai džiaugiuosi ir vizažistės Monikos Rentelės darbu, jei ne ji ir jos idėjos, ši fotosesija greičiausiai būtų neįvykusi. 

Kaip reagavote pamačiusi, kad rezultatai, atsidūrė garsiame mados žurnale?

(Ž.V.) Pamačiusi buvau lengvai šokiruota, nes visada tikėjausi, kad mano daryta nuotrauka pateks ant žurnalų viršelių, o ne aš pati. Bet tai buvo labai nuostabi žinia man ir mūsų MJ modelių namams. Po fotosesijos emocijos buvo puikios, atpalaiduojančios.

Man fotosesijos būna tarsi tokia terapija kai po viso to įgaunu daugiau pasitikėjimo savimi ir atrodo tada galiu nuversti kalnus. Tai sustiprina manyje savąjį Aš.

Mums tai buvo 100-tasis išėjimas į žurnalus. man tai buvo dviguba šventė. Ne tik, kad aš patekau ant pasaulinio žurnalo viršelio, bet dar ir 100-tajį kartą skamba MJ Mados namų vardas mados žurnale.

(R.J.) Šiuo viršeliu iš tiesų labai džiaugiuosi ir didžiuojuosi visa komanda. Dabar laukia sekantis etapas – sukurti dar įspūdingesnę fotosesiją artėjančioms Kalėdoms!

(M.J) Man, kaip įmonės direktoriui visada aktualu, kad vykdomi projektai būtų geri. Atneštų džiaugsmo ir pripažinimo. Tačiau šiuo projektu ypatingai džiaugiuosi. Rasa ir Živilė įdėjo labai daug tikėjimo, karščio ir vilties. Tad turime rezultatą esame pripažinti pasauliniu mastu.

Šis bendras Rasos ir Živilės darbas man gražiausia ką esame sukūrę. Labai jomis didžiuojuosi!

Parengė Aira Leliukaitė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: