Panevėžietis, už apgaule įgytą turtą, nubaustas laisvės apribojimu

Panevėžio miesto apylinkės teismas penktadienį, balandžio 10 dieną, baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje panevėžietis L. P. kaltinamas sukčiavimu.

Bylos nagrinėjimo metu, teismas nustatė, kad praėjusių metų liepos–gruodžio mėnesiais 19 metų panevėžietis įvykdė aštuonias nusikalstamas veikas.

2014 m. liepos mėnesį L. P. iš anksto žinodamas, kad susitarimo neįvykdys ir bilietų neparduos, internetinio socialinio tinklo www.facebook.com paskyroje „Tundra 2014“ patalpino melagingą skelbimą apie bilietų pardavimą į elektroninės muzikos festivalį „Tundra 2014“. Vėliau, socialiniame tinklalapyje www.facebook.com, pasiūlė P. T. pirkti bilietus į muzikos festivalį „Granatos Live 2014“, kurių taip pat neturėjo. Analogiškai kaltinamasis L. P. pasielgė ir rugpjūčio–gruodžio mėnesiais internetiniame socialiniame tinkle www.facebook.com patalpindamas melagingus skelbimus apie parduodamus bilietus į muzikos festivalį „ Karklė 2014“ ir grupės „Sel“ koncertą. Visi norintieji gauti bilietus į koncertus pervesdavo L. P. nurodytą pinigų sumą į banko sąskaitą. Nukentėjusiems pervedus nurodytą sumą, kaltinamasis bilietų neperduodavo ir pinigų negrąžindavo.

Teismas, taip pat nustatė, kad L. P. 2014 lapkričio mėn. internetinio socialinio tinklo www.facebook.com paskyroje „parduodu-perku“ patalpino melagingą skelbimą apie parduodamą mobiliojo ryšio telefoną „Apple Iphone 4S“, iš anksto žinodamas, kad susitarimo neįvykdys ir telefono neparduos. Panevėžietis L. P. nurodė pinigų sumą ir banko sąskaitą, o nukentėjusiajam pervedus nurodytą sumą, telefono neperdavė ir pinigų negrąžino.

Tokiu būdu, apgaule, kaltinamasis L. P. įgijo svetimo turto, kurio bendra vertė 544,5 eurų (1880 Lt).

Kaltinamojo L. P. atsakomybę lengvinanti aplinkybė ta, kad prisipažino ir gailisi padaręs nusikalstamą veiką. Atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Skirdamas bausmę, teismas atsižvelgė į visas išdėstytas aplinkybės ir konstatavo, kad bausmės tikslai bus pasiekti L. P. skiriant sankcijose numatytą bausmę – laisvės apribojimą. Teismas skyrė laisvės apribojimą vieniems metams, įpareigojant per vieną mėnesį pradėti dirbti arba užsiregistruoti darbo biržoje, arba pradėti mokytis, bei per 6 mėnesius išdirbti 60 val. sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos įstaigose, kurios rūpinasi neįgaliaisiais, pagalbos reikalingais žmonėmis. Vadovaujantis BK 641 str. paskirtą bausmę sumažinti vienu trečdaliu.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui, skundą paduodant Panevėžio miesto apylinkes teisme.
Inga Baltrimavičienė,


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: