AktualijosKultūros naujienosNAUJAUSIOS ŽINIOS

Panevėžio 5-oji gimnazija iškilmingai pradėjo jubiliejinius metus

Panevėžio 5-oji gimnazija 2018 m. minės savo gyvavimo jubiliejų. 1918 m. įkurtai gimnazijai sukanka 100 metų. Mokyklos bendruomenė auksinio šimtmečio sutiktuves pradėjo tradiciniu, jau 30-ąjį kartą vykusiu „Angliškų Kalėdų“ spektakliu. Kalėdinis renginys ne tik subūrė gimnazijos mokinius, tėvelius, alumni, tačiau į svečius pakvietė ir kitų Panevėžio miesto mokyklų mokinius.

„Angliškos Kalėdos“ – laukiamiausia ne tik mokinių, mokytojų, bet ir visų gimnaziją baigusių ar kitaip su ja susijusių žmonių šventė. Tai renginys, kurios metu gimnazijos dvyliktokai vaidina spektaklį anglų kalba. Šiemet prieš pat didžiausias metų šventes scenoje buvo parodytas spektaklis „Merės Popins“. Šventinis vakaras sulaukė didžiulio gimnazijos bendruomenės ir jos svečių dėmesio. Sveikinimo kalbas tarė gimnazijos direktorė Daiva Dapšauskienė bei buvę gimnazijos mokiniai: „Alumni“ klubo prezidentas Benas Šidlauskas, Panevėžio tarybos narys Daumantas Simėnas, Europos Komisijos atstovybės Vilniuje vadovas Arnoldas Pranckevičius.

„Kas galėjo pagalvoti: 1987-ieji metai, gūdūs sovietmečio laikai, dar treji metai iki nepriklausomybės, o mūsų gimnazijoje jau švenčiamos Kalėdos – angliškai skamba kalėdinės giesmės ir skaitoma Biblija. Kiek reikėjo drąsos, užsispyrimo ir meilės laisvei, kad tai būtų padaryta! – įspūdžiais dalijosi buvęs gimnazijos mokinys A.Pranckevičius. – Aš tą dieną puikiai prisimenu. Tada mane, antroką, mama atvedė į mokyklos menę. Ir kaip smagu, kad ši šventė jau 30 metų yra su mumis, juk mums Kalėdos neateina, jeigu neateina „Angliškos Kalėdos“.

Sutikusi jubiliejinius metus mokyklos bendruomenė nežada sustoti, juk gimnazijos šimtmetis sutampa su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 100-mečiu. Šia ypatinga proga mokytojams, esamiems ir buvusiems mokiniams, mokyklos darbuotojams bei kitoms Panevėžio miesto gimnazijoms 5-oji gimnazija įteikė proginį 2018 m. kalendorių, kuriame atspindėtos gražiausios mokyklos gyvavimo akimirkos, tradicijos ir istorinės datos. Renginių bei šventinių akcijų gražios sukakties proga netrūks. O renginių maratoną spalio mėnesį vainikuos šimtmečio jubiliejinis renginys.

Gimnazijos direktorė D.Dapšauskienė skaičiuodama gimnazijos gyvavimo metus patikina, kad tokio gražaus jubiliejaus sulaukti gali toli gražu ne kiekviena mokykla: „Istorija skaičiuoja šimtmečius, žmogus – metus, valandas, dienas. Šimtas metų mokyklai – ar tai daug, ar mažai? Manau, daug, jei matuosime nuveiktais darbais. Tačiau ne skaičiai nulemia metus, o mūsų darbai ir mintys. Ši ypatinga sukaktis verčia stabtelėti ir apmąstyti jau prabėgusių ir ateinančių dienų prasmę. Semiamės stiprybės iš prabėgusių metų patirties. Praturtiname kitus, žinodami, kad ką duodame, visuomet sugrįžta.“

Visa 5-osios gimnazijos bendruomenė kviečia buvusius, esamus ir būsimus mokinius bei Panevėžio miesto gyventojus aktyviai dalyvauti jubiliejinių renginių cikle ir kartu atversti naujojo šimtmečio istorijos lapą.

Siūlome perskaityti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.