Panevėžio 5-oji gimnazija kviečia į parodą

Panevėžio 5-oje gimnazijoje vyksta pažintinė-meninė paroda „Leonardas. Genijaus žavesys“. Paroda sukurta paminėti 500-ąsias Leonardo da Vinči mirties metines ir kartu įamžinti 2019-uosius, skirtus šiai garbingai asmenybei atminti.

Parodą sudaro 14 informacinių-meninių stendų, reprezentuojančių Leonardo da Vinči gyvenimą, meną, atradimus ir asmenybę. Kiekviename stende atskleidžiami vis įvairesni istoriniai faktai ne tik apie šį italų menininką, bet ir apie visą renesanso laikmetį, apie žmogų, apie jo prigimtinį norą kurti ir įprasminti gyvenimą.

Tai — įdomi, pristatanti didin¬gąją Italijos kultūrą, renesanso laikmetį ekspozicija, netrukus at-siradusi Italijos ambasados Lie¬tuvoje bei Italų kultūros instituto Vilniuje akiratyje. Tai Italijos ambasa¬doriaus Bulgarijoje Stefano Baldi iniciatyva dienos šviesą išvydusi, išradingai ir šiuolaikiškai repre¬zentuojanti ne tik Leonardo da Vinči asmenybę bei menininko gyvenimą, paroda.

Nuo 2013 m. Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje veikia italų kalbos būrelis, kurį lanko visi norintys išmokti italų kalbą – ir mokiniai, ir mokytojai, kuriam vadovauja mokytoja Aida Lukoševičienė. Jos dėka kasmet vyksta italų kalbos ir kultūros savaitė, gimnazijoje lankosi svečiai iš Italijos, organizuojamos išvykos į kino centrą „Garsas“ žiūrėti garsių Įtalijos kino meistrų filmų.

Paroda parengta bendradarbiaujant su Italų kultūros institutu. Ji veiks iki gruodžio 9 d. Parodoą kuruoja anglų kalbos mokytoja ir italų būrelio vadovė Aida Lukoševičienė bei direktoriaus pavaduotojas ugdymui Antanas Kumža.

Parengė Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: