Antikorupcinės komisijos vadovė konservatorė Jurga Girdzijauskienė

Panevėžio Antikorupcijos komisijos pirmininkės suvaidinta demokratija netenkina

Panevėžio miesto taryba bendru sutarimu patvirtino tiek Kontrolės ir audito komiteto, tiek Antikorupcijos komisijos praėjusių metų veiklos ataskaitas, tačiau jų svarstymas ir tvirtinimas skyrėsi kaip žemė nuo dangaus. Dar vienos Etikos komisijos veiklos ataskaita Tarybai nebuvo pateikta, todėl šioje vietoje opozicija atrodo yra teisi, kad komisija neveikia ir yra neįgali.

Kontrolės ir audito komiteto pirmininkas konservatorius Marius Mališauskas informavo, jog pernai vyko šeši komiteto posėdžiai, darbas vyko sklandžiai, be jokių problemų.

Tarsi netikėdamas savo ausimis, buvęs parlamentaras Povilas Urbšys pasiteiravo, kaip vyko komiteto darbas ir ar auditas vykdavo ne pagal politinius užsakymus. Į klausimą M.Mališauskas atsakė, jog viskas buvo gerai.

„Žaliajam“ Mantui Leliukui pasidomėjus, ar į veiklos ataskaitą valdantieji nepageidavo įtraukti dar kažką savo, komiteto pirmininkas atsakė neigiamai.

„Jūs esate opozicijos atstovas, todėl kyla klausimas kam jūs ten reikalingas“,- drėbtelėjo P.Urbšys, supratęs, kad šį kartą valdantiesiems nieko nesugebės įkasti.

„Pats ir atsakykite“,- atsikirto M.Mališauskas tuo ir baigdamas komiteto veiklos ataskaitos svarstymą.

Antikorupcijos komisijos pirmininkė konservatorė Jurga Girdzijauskienė, skirtingai nei M.Mališauskas, atvirai sakė, kad valdantieji žlugdo demokratiją ir bando uzurpuoti valdžią Komisijoje.

Daugiausia pastebebėjimų skriejo pedagogės mero Ryčio Mykolo Račkausko bendražygės Birutės Valkiūnienės adresu.

J.Girdzijauskienė akcentavo, jog pernai buvo sušaukti septyni komisijos posėdžiai, tačiau du iš jų, dėl valdančiųjų kaltės, neįvyko. Anot pranešėjos, komisijoje sprendžiamąją galią turi valdantieji, nes jų yra daugiau, todėl ir veiklos ataskaitoje nebuvo įmanoma atspindėti realios situacijos ir nurodyti aplinkybių, kodėl nuo korupcijos turinčioje sergėti Komisijoje nėra svarstomi miestui aktualūs klausimai, nors opozicijos atstovai nuolat bando juos kelti.  

Į klausimą, „ar esate patenkinta šiomis pareigomis“ J. Girdzijauskienė atsakė, kad suvaidinta demokratija jos tikrai netenkina.

P.Urbšio šalininkas Rimantas Ridikas sakė nepritariantis Antikorupcijos komisijos narės B.Valkiūnienės formuluotėms, kurias ji įterpia į pirmininkės parengtas ataskaitas. Politikas pridūrė esantis tikras, kad valdančiųjų suformuota Etikos komisija yra neveiksni ir kad tą patį bandoma padaryti su Antikorupcijos komisija. „Tikrai čia kyla klausimas apie kontroliuojamą demokratiją šioje kadencijoje“, – teigė R. Ridikas.

„Tas žmogus visą gyvenimą dirbo mokytoja, atsiprašant“, – pareiškė „žaliasis“ Mantas Leliukas, tačiau jis nebaigė savo tirados, nes meras R.M.Račkauskas išjungė jo mikrofoną. Tik paskui opozicijos atstovas vėl gavęs žodį pareiškė, jog dėl kažkokios Birutės galintis nueiti ir į Etikos komisiją.

„Mūsų demokratijai Panevėžyje seniai amen“, − diagnozę konstatavo konservatorė Indiana Grigienė.

Kita P.Urbšio patikėtinė Viktorija Polzunovaitė akcentavo, jog ir pernai buvo patvirtinta ne ta ataskaita, kurią atsakingai parengė Tarybos naujokė J.Girdzijauskienė, o ta, kuri buvo priimtina valdantiesiems.

„Kai taip blogai net pyktis nebeima, tik juoktis norisi“, – žodžio kišenėje neieškojo dar vienas judėjimo „Kartu“ atstovas Ričardas Bakanauskas.

Antikorupcijos komisijoje dirbanti Gema Umbrasienė tvirtino, kad J.Girdzijauskienė vadovauja labai demokratiškai, niekada neišjunginėja mikrofonų norintiems pasisakyti, kaip tai daro meras Tarybos posėdžiuose.

J. Girdzijauskienės įvardintus valdančiųjų trukdymus dirbti Komisijoje, meras R.M.Račkauskas pavadino „dejonėmis“ ir netgi pasiūlė pirmininkei atsisakyti pareigų. Jis ragino svarstyti Komisijos darbą, o ne B.Valkiūnienę.

Neiškentusi B.Valkiūnienė pareiškė dirbanti tiek Antikoprucinėsje komisijoje, tiek Kontrolės ir audito komitete, tačiau priekaištų sulaukianti kažkodėl tik iš Komisijos.

Galiausiai netgi aršiausias valdančiųjų kritikas P.Urbšys sutiko pritarti Komisijos veiklos ataskaitai, tačiau su sąlyga, kad Komisijos pirmininkei būtų atrištos rankos.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *