Panevėžio apskrities gyventojai nuo gripo skiepijasi aktyviai

Panevėžio visuomenės sveikatos centras (toliau – Centras) informuoja, kad 2015 m. 45 sav. (lapkričio 2-8 d.) bendras Panevėžio apskrities sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 38,9 atv./10 tūkst. gyv. Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų 45 sav. registruotas Kupiškio rajone, o didžiausias – Panevėžio mieste (atitinkamai 9,44 atv. ir 64,66 atv./10 tūkst. gyv.).

Nuo 2015 m. 40 sav. pradėti rinkti duomenys apie dėl gripo hospitalizuotus asmenis 2015-2016 m. gripo sezonui. 44-ąją metų savaitę visoje Panevėžio apskrityje dėl gripo hospitalizuotų asmenų nebuvo registruota.

2015-2016 m. gripo sezonui Panevėžio apskrities asmens sveikatos priežiūros įstaigos gavo 7596 gripo vakcinos ,,Influvac“ dozes, kurios naudojamos rizikos grupių asmenų skiepijimui. Centro duomenimis, iki š. m. lapkričio mėnesio jau yra sunaudota daugiau nei 87 proc. sezoninio gripo vakcinos dozių (6644).

Pasiskiepyti nuo gripo Pasaulio sveikatos organizacija rekomenduoja visiems, o ypač šiems asmenims: asmenims, sergantiems lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais; nėščiosioms; 65 m. ir vyresniems asmenims; asmenims, gyvenantiems socialinės globos ir slaugos įstaigose; sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams.

Vakcina nuo sezoninio gripo yra saugi ir veiksminga. Jokio specialaus pasiruošimo vakcinacijai nereikia, o po jos galima užsiimti įprasta kasdiene veikla. Svarbiausia nepažeisti, netrinti ar kitaip nesudirginti dūrio vietos.

Centro specialistai primena, kad gripo virusas plinta oru kartu su seilių lašeliais kosint, čiaudint ar kalbant. Seilių dalelės pasklinda ore ir nusėda ant aplinkos paviršių. Į kito žmogaus organizmą jos patenka įkvėpus arba užterštomis rankomis palietus akių, nosies, burnos gleivinę. Užsikrėtęs gripo virusu žmogus suserga per 24-72 val. (vidutiniškai per 48 val.). Gripu galima užsikrėsti nuo sergančio žmogaus netgi tada, kai gripo simptomai yra labai nestiprūs.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply