Panevėžio apskrities savivaldybės dažosi juodai, o COVID-19 virusas niekur nesitraukia

Nepaisant trečią savaitę galiojančio Galimybių paso, o didiesiems prekybos centrams praradus apie ketvirtadalį pirkėjų, pandeminė situacija Lietuvoje nė kiek negerėja ir kasdien vidutiniškai registruojama daugiau kaip po 1,3 tūkst. naujų susirgimų. Tiesa, Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktorius Eugenijus Vilčinskas padėties nedramatizuoja ir tikina, kad situacija valdoma.

E.Vilčinsko teigimu, Panevėžio apskrities bendrojo lavinimo švietimo įstaigose didelių protrūkių nėra ir ten registruojama tik po 2-3 naujus susirgimus.  Didesni protrūkiai fiksuojami pirminės sveikatos priežiūros įstaigose, tarp jų Respublikinėje Panevėžio ligoninėje bei Pasvalio pirminės sveikatos priežiūros centre bei gamybos įmonėse, kuriose nustatoma ir iki dešimties naujų susirgimų.

Į klausimą, ar valdžios įvestas privalomas Galimybių pasas bent kiek sumažino pandemijos plitimą, E.Vilčinskas atsakė, jog kasdien nustatant po šimtą, o per savaitę po kelis šimtus naujų susirgimų, todėl vienos kokios nors priemonės įvedimas nenagrinėjamas.

„Kartu su persirgusiaisiais ir turinčiais neigiamą testą šiuo metu Panevėžio regione yra paskiepyta daugiau kaip 70 procentų žmonių, bet norėtųsi, kad ir pasiskiepijusiųjų skaičius viršytų 70 procentų. Blogiausia situacija dabar su mokyklą lankančių vaikų skiepijimu“,- sakė E.Vilčinskas ir pridūrė, jog dabar tik vieninteliai Biržai iš Panevėžio apskrities savivaldybių patenka į juodąją zoną, prastėja situacija Pasvalyje.

Per pastarąsias dvi savaites 100 tūkst. gyventojų Biržų rajone buvo registruota daugiau kaip 700, o Pasvalyje apie – 450 naujų susirgimų.  Pastarosiomis dienomis vienoje medienos perdirbimo įmonėje Biržuose nustatyti aštuoni susirgusieji. Geriausia situacija yra Kupiškio ir Panevėžio rajono savivaldybėse kuriose per tą patį laikotarpį naujai susirgo atitinkamai 168 ir 173 žmonės.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: