Panevėžio apskrityje pajamas deklaravo per 99 tūkst. gyventojų

. Panevėžio apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – AVMI) informuoja, kad pasibaigus pajamų deklaravimui, kuris šiais metais vyko išskirtinai nuotoliniu būdu,  nuo metų pradžios Panevėžio apskrityje beveik 99,5 tūkst. gyventojų pateikė pajamų mokesčio deklaracijas. Taip pat 5,3 tūkst. gyventojų deklaravo turimą turtą, o per 33 tūkst. gyventojų skyrė dalį sumokėto GPM paramai.

Šiemet, kaip niekada anksti, buvo pradėtos grąžinti GPM permokos. Panevėžio apskrityje iš viso beveik 73 tūkst. gyventojų turės būti sugrąžinta 16,2 mln. eurų. Iki šios dienos permokas (8,6 mln. eurų) jau gavo daugiau kaip pusė teisingai deklaracijas pateikusių gyventojų. Paskutinė diena grąžinti permokoms – liepos 31-oji.

Taip pat 14 tūkst. gyventojų deklaravo 11,2 mln. eurų mokėtiną GPM sumą.

Už 2020 m. pajamas turėjo deklaruoti 11,7 tūkst. individualią veiklą vykdančių Panevėžio apskrities gyventojų, iš kurių 85 proc. šią pareigą atliko laiku. Dėl užimamų pareigų turto deklaracijas turėjo pateikti 7,8 tūkst. valstybės tarnautojų ir jų šeimos narių, tačiau laiku tai padarė 5,3 tūkst. gyventojų.

Pažymėtina, kad paskelbus nuotolinį deklaravimą VMI skambučių srautas išaugo trigubai – iš viso deklaravimo laikotarpiu atsakyta į 583 tūkst. skambučių, o tai yra 70 proc. daugiau nei praėjusių metų deklaravimo laikotarpiu. Nuo kovo 3 d. nuotolines paslaugas ir konsultacijas teikė daugiau nei 360 VMI specialistų visoje Lietuvoje. Specialiai nuotolinėms paslaugoms sukurta iš gyventojų gaunamų skambučių valdymo sistema leido net 99 proc. padidinti teikiamų nuotolinių paslaugų telefonu pasiekiamumą, kas leido užtikrinti sklandžią deklaravimo pabaigą. Taip pat atsakyta į 27 tūkst. paklausimų raštu, kuriuos gyventojai teikė per Mano VMI“, į el. pašto dėžutę vmi@vmi.lt ar aptarnavimo padalinių pašto dėžutes.

Panevėžio AVMI kviečia nedelsti ir artimiausiu metu deklaruoti pajamas e. būdu ar paskambinus telefono numeriu 8 5 2191 777 to dar nepadariusiems gyventojams, kuriems taip pat išsiųs priminimus dėl nepateiktų pajamų ir turto deklaracijų.

Atkreipiame dėmesį, kad jokios veiklos nevykdantiems ir savarankiškai dirbantiems gyventojams, kurių ekonominė veikla įtraukta į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašą, iki rugpjūčio 31 d. ir dar du mėnesius po yra taikomos mokestinės pagalbos priemonės – neskaičiuojami delspinigiai ir nepradedami išieškojimo veiksmai.

Jei gyventojai, kuriems taikomos mokestinės pagalbos priemonės, patiria sunkumų ir susidariusių mokesčių sumokėti neturi galimybės, jie gali kreiptis į VMI iki rugpjūčio 31 d. ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų. Daugiau informacijos čia.

Visos VMI konsultacijos teikiamos nuotoliniu būdu paskambinus bendruoju informacijos numeriu 1882, o visos paslaugos paskambinus nuotolinių aptarnavimo padalinių numeriu 8 5 2191 777. Daugiau informacijos apie pajamų deklaravimą www.vmi.lt > Domiuosi pajamų ir turto deklaravimu. Naujausia informacija taip pat skelbiama VMI Facebook ir Linkedin paskyrose.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: