Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru paskirtas Donatas Skrebiškis

Generalinė prokurorė Nida Grunskienė šiandien pasirašė įsakymą dėl Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro paskyrimo. Vyriausiuoju prokuroru penkerių metų kadencijai paskirtas prokuroras Donatas Skrebiškis, iki šiol vadovavęs Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriui.

Prokurorų atrankos komisija, atsižvelgdama į pretendentų dalykines ir asmenines savybes, profesinę patirtį, taip pat kitas svarbias aplinkybes į atsilaisvinusią Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigybę atrinko 3 tinkamiausius kandidatus užimti minėtas pareigybes. Visi Komisijos atrinkti kandidatai yra laikomi lygiaverčiais ir tinkamais užimti pareigas.

„Noriu pranešti džiugią naujieną panevėžiečiams bei kitiems Panevėžio apygardos prokuratūros darbuotojams: šiandien pasirašiau įsakymą, kuriuo paskyriau naują Panevėžio apygardos prokuratūros vadovą. Parenkant naują vadovą svarstyti ilgai neteko, nes D. Skrebiškis pranoko kitus du komisijos atrinktus kandidatus tiek profesine bei organizacine patirtimi, tiek teisinės sąmonės branda, tiek kitomis asmeninėmis savybėmis. Man taip pat buvo svarbi ir Panevėžio apygardos prokuratūros kolektyvo narių nuomonė – bendradarbiai šį prokurorą gerbia už jo profesines kompetencijas, žmogiškąsias savybes. Sveikinu prokurorą su naujomis pareigomis ir linkiu jam būti principingu vadovu, savikritišku, jautriu, įsiklausančiu į kitų darbuotojų nuomonę, keliančiu kolektyvo dvasią bei jį telkiančiu bendram tikslui“, – sakė N. Grunskienė.

Sprendimą skirti šį kandidatą Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiuoju prokuroru ji priėmė atsižvelgdama ir į Prokurorų atrankos komisijos pateiktą išvadą, išklausiusi visų pretendentų prisistatymus ir atsakymus į komisijos klausimus.

Prokuratūros sistemoje D. Skrebiškis dirba jau beveik 22 metus. Karjerą prokuratūroje jis pradėjo 1999 metais Utenos rajono apylinkės prokuratūroje. 2002 metais jis buvo perkeltas į Panevėžio apygardos prokuratūros Prokurorinės veiklos kontrolės skyrių ir paskirtas į prokuroro pareigas. Po metų D. Skrebiškis pradėjo dirbti prokuroru Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmajame (labai sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo) skyriuje. Nuo 2008 iki 2012 metų jis ėjo minėto skyriaus vyriausiojo prokuroro pareigas. Pastaruosius 9 metus D. Skrebiškis vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriui.

Atrankos komisija D. Skrebiškį įvertino kaip motyvuotą, aukštos profesinės kvalifikacijos, turintį vadovavimo patirties ir lyderio savybių, gebantį efektyviai organizuoti darbą ir išmanantį vidinės bei viešosios komunikacijos ypatumus.

D. Skrebiškis svariai prisidėjo formuojant teismų praktiką. 2015 metais išplėstinė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija konstatavo, kad  Panevėžio apygardos 1-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus vyriausiasis prokuroras D. Skrebiškis uteniškio vairuotojo, girto sprukusio nuo policijos ir sukėlusio avariją, kurioje trys žmonės žuvo, veiksmus pagrįstai kvalifikavo kaip tyčinį nužudymą.

Panevėžio apygardos prokuratūros vyriausiojo prokuroro pareigas D. Skrebiškis pradeda eiti nuo balandžio 23 dienos.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: