Panevėžio apylinkės teisme apsilankė trijų mokyklų moksleiviai

Balandžio 10 dieną, Panevėžio miesto apylinkės teismą aplankė būrys moksleivių. Su teisėjo profesiją susipažinti norėjo Juozo Miltinio gimnazijos gimnazistai ir Mykolo Karkos pagrindinės mokyklos septintokai ir aštuntokai.

Civilinių bylų teisėjai V. Mažuika ir K. Serdiukienė susirinkusiems moksleiviams išsamiai papasakojo apie teisėjo darbo specifiką, papasakojo kokie reikalavimai keliami norint tapti teisėju, apie teismuose nagrinėjamų bylų rūšis. Susitikimas su mokiniais vyko posėdžių salėje, todėl teisėjas parodė, kur posėdžio metu sėdi proceso dalyviai, paaiškino, kaip vyksta teismo posėdžiai.

Atėjusiems mokiniams ir mokytojoms teisėjų padėjėjai surengė mini ekskursiją po teismo rūmus. Moksleiviai apžiūrėjo raštinę, teismo posėdžių salę, nepilnamečių apklausos kambarį, laikinojo sulaikymo kameras. Teismo archyvo darbuotojos Danguolė Šidlauskienė ir Vita Liubinienė aprodė archyvo patalpas ir papasakojo apie bylų saugojimo tvarką. Teisėjų padėjėjai Giedrius Nemeikšis, Vaidas Steckys, Šarūnė Butkuvienė ir Ignas Totilas mokiniams papasakojo nuo ko prasideda bylos kelias teisme, apie „trijų langelių“ darbą.

Moksleiviams įspūdį padarė sulaikymo kameros, nepilnamečių apklausos kambarys, posėdžių salėje išbandė teisėjo, prokurorų, advokatų vietas, bei sulaikytų asmenų vietą – atitvarą. Susitikime su teisėjais mokiniai domėjosi kokius mokslus reikia baigti norint tapti teisėju, kiek bylų išnagrinėja per mėnesį, kokios bausmės numatomus vienu ar kitu pažeidimu, kiek teisėjas uždirba.

 

 

Inga Baltrimavičienė,
Panevėžio miesto apylinkės teismo
atstovė ryšiams su visuomene ir žiniasklaida


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: