Panevėžio apylinkės teisme atversta prekybos grūdais baudžiamoji byla

Šiandien Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmuose prieš teismą stojo pasvalietis, įmonės prekiaujančios grūdais direktorius, buvęs savininkas, ta pati bendrovė bei dar trys ūkininkai, kurie  kaltinami sukčiavimu siekiant išvengti didelės vertės turtinės prievolės, apgaulingu apskaitos tvarkymu,- dėl šių veiksmų į valstybės biudžetą nesumokėta daugiau nei 70 tūkst. eurų mokesčių.

Bylos duomenimis, 2016-2017 metais Pasvalio rajone registruota bendrovė tariamai iš kelių Biržų bei Pasvalio rajono ūkininkų nupirko daugiau nei 2,5 tūkst. tonų grūdų. Įtariama, kad pastarieji iš tiesų grūdų minėtai bendrovei nepardavė, nors tokie sandoriai buvo užfiksuoti abiejų pusių buhalterinės apskaitos dokumentuose. Dėl tokių kaltinamųjų asmenų veiksmų grūdus superkanti bendrovė galimai išvengė prievolės sumokėti 71 tūkst. 926 eurų dydžio PVM į valstybės biudžetą.

Pirmajame teisiamajame posėdyje buvo išklausytas kaltinamasis aktas, apklausti kaltinamieji, kurie savo kaltės nepripažino ir šiuo metu atsisakė duoti parodymus. Kitame posėdyje, kuris vyks birželio 22 d., bus apklausti 5 liudytojai ir ekspertas.

Panevėžio apylinkės teismo informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Sponsored video


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: