Aina.lt nuotr.

Panevėžio apylinkės teisme daugėja išnagrinėjamų bylų

Panevėžio apylinkės teisme 2022 metais baigta išnagrinėti beveik 12,5 tūkst. bylų,-  0,5 tūkst. bylų daugiau nei praėjusiaisiais metais. Be to, teismas per metus ir gavo virš 0,5 tūkst. bylų daugiau nei 2021 metais – 12 530 bylų.

Daugumą teisme išnagrinėjamų bylų sudaro civilinės bylos – 11 275,  1 037 baudžiamųjų bylų, 218 administracinių nusižengimų bylų. Teisme bylas nagrinėjo 30 teisėjų, 9 teisėjų etatai buvo neužimti – nepaskirti nauji teisėjai.

Panevėžio rūmuose išnagrinėta virš 6 tūkst. bylų, Biržų rūmuose – daugiau nei 1,8 tūkst., Rokiškio rūmuose – beveik 1,7 tūkst., Pasvalio rūmuose – virš 1,4 tūkst., o Kupiškio rūmuose – beveik 1,4 tūkst. bylų per 2022 metus.

Iš Panevėžio apylinkės teisme patvirtintų 39 teisėjų pareigybių dirbo tik 30 teisėjų, iš jų: Panevėžio rūmuose 19 (numatyta 23), Pasvalio rūmuose 2 (numatyta 4), Biržų rūmuose 3 (numatyta 4), Kupiškio rūmuose 2 (numatyta 3), Rokiškio rūmuose 4 (numatyta 5).

„Nore teisme nuolat jaučiamas teisėjų trūkumas, tačiau tiek teisėjai, tiek visi teismo darbuotojai stengiasi dirbti taip, kad teismo darbas būtų efektyvus, nenukentėtų bylų nagrinėjimas. Džiugu, kad pagal teismuose vykdytas teismo lankytojų apklausas dėl asmenų aptarnavimo, mūsų teismo rezultatai aukštesni už visų apylinkių teismų vidurkį“, – sakė teismo pirmininkė Virginija Breskienė.

Apžvelgiant nagrinėjamų bylų pobūdį, galime išskirti, kad daugiausia išnagrinėta su prievolių teise susijusių civilinių bylų: beveik 3,5 tūkst. bylų, kylančių iš sutartinių teisinių santykių, pirkimo – pardavimo, paslaugų teikimo, skolų ir pan. Teismas išsprendė daugiau kaip 1,2 tūkst. iš šeimos santykių kylančių bylų: dėl santuokos nutraukimo, vaikų išlaikymo, bendravimo su nepilnamečiais vaikais tvarkos nustatymo, tėvystės nuginčijimo ar pripažinimo ir kt.

Išnagrinėtų baudžiamųjų bylų didžiausią skaičių sudaro bylos, kuriose kaltinimai pareikšti dėl nusikaltimų žmogaus sveikatai: fizinio skausmo sukėlimo, nežymaus sveikatos sutrikdymo – 368 bylos, 141 byla išnagrinėta dėl nusikaltimų ir baudžiamųjų nusižengimų nuosavybei, turtinėms teisėms ir turtiniams interesams, 300 bylų – susijusių su kelių transporto eismo saugumo taisyklių pažeidimu.

Panevėžio apylinkės teismo išnagrinėtų baudžiamųjų bylų stabilumas – daugiau nei 98 proc, t.y. iš baigtų nagrinėti 1042 baudžiamųjų bylų, apskųsta aukštesnės instancijos teismui 115 nuosprendžių, iš jų pakeista 13, o panaikinti 6 nuosprendžiai.

Dar didesnis civilinių bylų sprendimų stabilumas: iš baigtų nagrinėti 11 228 bylų, apskųsti 179 sprendimai, iš kurių 16 pakeista, o 24 panaikinti. Civilinių bylų sprendimų stabilumas siekia 99,79 proc.

Teisme baudžiamosios bylos išnagrinėjamos vidutiniškai per 1,5 mėnesio, o civilinės bylos per mėnesį. 989 baudžiamosios bylos išnagrinėtos per pusę metų, iki metų nagrinėtos 36 bylos. Didžiąją daugumą – beveik 11 tūkst. civilinių bylų teismas išnagrinėjo iki pusės metų laikotarpiu, o 225 bylas – iki metų.17 baudžiamųjų ir 104 civilines bylas teismas nagrinėjo daugiau nei metus.

Panevėžio apylinkės teismo inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: