Panevėžio atstovėms – „Tramtatulio“ statulėle

Sostinės Bernardinų sode Panevėžio vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Sierčikai“ dalyvės Teklė Vilytė bei Rugilė Pšibišauskaitė dalyvavo Lietuvos vaikų ir moksleivių – lietuvių liaudies kūrybos atlikėjų – konkurso „Tramtatulis“ laureatų ir diplomantų apdovanojimo renginyje bei laureatų koncerte. Mergaičių vadovė Lina Vilienė apdovanota aukščiausiu šio konkurso įvertinimu – „Tramtatulio“ statulėle.

Jau devintą kartą Lietuvoje vyko vaikų ir moksleivių konkursas „Tramtatulis“, kuriame dalyvavo 3–19 metų vaikai. Šis konkursas skatina mažuosius ir jau ūgtelėjusius vaikus, jų mokytojus domėtis savo krašto liaudies kūrybos savitumu, jį saugoti, perimti folkloro atlikimo stilistiką, grojimo, dainavimo, pasakojimo tradicijas.

Dėl šalyje paskelbto karantino teko keisti konkurso formatą, kaip ir daugelis renginių „Tramtatulis“ persikėlė į virtualią erdvę. Tai buvo nauja patirtis ir didelis iššūkis rengėjams, dalyviams, tėveliams ir mokytojams. Konkursui vaikus ruošti ir nuotoliniu būdu mokyti ryžosi ne kiekvienas mokytojas, todėl šiemet nuotoliniuose vietiniuose ratuose sulaukta 612 dalyvių (įprastai jų būdavo per 1000).

Gegužės mėnesį vykusiuose nuotoliniuose regioniniuose ratuose dalyvavo 324 atlikėjai. Į nacionalinį ratą pateko 120 atlikėjų (pavienių ir grupių): 48 muzikantai, 44 dainininkai ir 28 pasakotojai – iš viso 151 vaikas. Nacionalinis ratas taip pat vyko nuotoliniu būdu.

Po didelių išbandymų pareikalavusių virtualių vietinių, regioninių ir nacionalinio ratų 36 jaunieji atlikėjai bei grupės pasirodė konkurso ,,Tramtatulis“ laureatų koncerte, o apdovanojimus atsiėmė 38 diplomantai ir 2 jauniausios atlikėjos.

Į sostinę atvyko ir Panevėžio vaikų ir jaunimo folkloro ansambio „Sierčikai“ smuikininkė Teklė Vilytė (vadovė Lina Vilienė), kuri kartu su kitais „Tramtatulis 2021“ laureatais pasirodė Bernardinų sodo scenoje. Diplomantų apdovanojimo ceremonijoje į sceną užlipo dar viena Panevėžio vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio ,,Sierčikai“ dalyvė-lumzdelininkė Rugilė Pšibišauskaitė.

Šiemet konkurso simboliu – „Tramtatulio“ statulėle (skulptoriaus Tautvilo Povilionio darbai) už „Tramtatulio“ sklaidą Aukštaitijos regione įteikta Šiaurės ir vidurio Aukštaitijos regioninio rato koordinatorei, Lietuvos nacionalinio kultūros centro (LNKC) konsultantei Linai Vilienei.

Panevėžyje bei šiaurės ir vidurio Aukštaitijoje jaunuosius folkloro atlikėjus ugdantį konkursą organizavo LNKC drauge su Aukštaičių kultūros draugija. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Parengė Komunikacijos skyrius 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite:

Leave a Reply

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *