Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijoje ūmios žarnyno infekcijos protrūkis

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas (toliau – Panevėžio departamentas) informuoja, kad š. m. spalio 26 d. Panevėžio „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniams užregistruota ūmi žarnyno infekcija. Susirgo 11 skirtingų klasių mokinių. Įtariama, kad vaikai užsikrėtė norovirusine infekcija. Židinyje atliktas pirminis epidemiologinis tyrimas. Progimnazijos administracija mokyklą uždarė.

Ligos požymiai

Pirmieji ligos požymiai paprastai pasireiškia po 24-48 val. trunkančio inkubacinio periodo. Infekcija gali pasireikšti vienkartiniu ar daugkartiniu vėmimu, viduriavimu, pykinimu, pilvo skausmu. Ligos požymiai gali būti sunkūs, tačiau paprastai praeina po 12-72 val. Mažiems vaikams ir senyvo amžiaus asmenims ligos simptomai gali užtrukti 4-6 dienas.

Virusų perdavimo būdai

Virusų plitimas vyksta trimis būdais: nuo žmogaus žmogui, per maistą ir vandenį. Pagrindinis norovirusų plitimo būdas yra fekalinis – oralinis (virusai išsiskiria su išmatomis ir per burną patenka su užterštu maistu, vandeniu ir sąlyčio būdu per užterštus aplinkos daiktus ir rankas).

Rankų higiena – viena pagrindinių profilaktikos priemonių

Kuo dažniau taisyklingai plaunamos rankos, tuo labiau sumažinama daugelio žarnyno infekcinių ligų rizika. Rankas plauti būtina ne tik pasinaudojus tualetu ar po sąlyčio su ligonio išmatomis, bet grįžus iš parduotuvės, po važiavimo visuomeniniu transportu, kiekvieną kartą prieš valgį ir maisto gaminimą.

Patalpas valyti ir dezinfekuoti

Ypatingą dėmesį reikia skirti didžiausio užterštumo patalpoms ir paviršiams (pvz., vonios kambarys, tualetas, durų rankenos, laiptų turėklai). Dezinfekcijai rekomenduojama naudoti chloro preparatus.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: