Panevėžio bėgime – trys Lietuvos rekordininkai (nuotraukos)

Sekmadienį Panevėžyje vyko „EUROVAISTINĖS taurės“ bėgimo varžybos, kuriose savo jėgas išbandė kone pusė tūkstančio panevėžiečių ir svečių. Prie starto linijos stojo ne tik miesto politikai, FK „Panevėžys” futbolininkai ir „Lietkabelio“ šokėjos, bet ir net trys esami ar buvę Lietuvos rekordininkai – Pavelas Fedorenka (1500 m.), Edita Grigelionytė (šuolis su kartimi) ir Živilė Balčiūnaitė (maratonas). Pastaroji buvo greičiausia moterų 10 kilometrų bėgime, finišą kirtusi po 34 minučių ir 28 sekundžių.

Nuo absoliutaus 10 kilometrų bėgimo nugalėtojo Dainiaus Gorskio (34 min. 26 sek.) rekordininkę skyrė vos 2 sekundės. Pranašumą D. Gorskis susikrovė finišo tiesiojoje. Antras vyrų įskaitoje liko Valdas Gudaitis (35:25), trečias – Virgilijus Murakis (37:14).

Artimiausia Ž. Balčiūnaitės persekiotoja nuo čempionės atsiliko daugiau nei septyniomis sekundėmis. Antrą vietą iškovojusi Indrė Plegevičiūtė distanciją įveikė per 41 minutę ir 26 sekundes. Trečia liko Patricija Mingėlaitė (43:44).

5 kilometrų bėgime greičiausias buvo Mantas Rudys (18:12). Moterų bėgime 5 kilometrus greičiausiai įveikė Kristina Sabalytė (21:57).

Trumpiausioje 2,5 kilometro distancijoje triumfavo Tomas Vaškevičius (9:30), moterų tarpe nugalėjo jaunoji bėgikė Eimantė Ramaškaitė (10:08).

Priminsime, jog „Eurovaistinė“ už kiekvieną dalyvį miestui dovanoja po trečdalį euro. Pinigai bus skirti panevėžiečių sveikatinimo įrangai įsigyti.

Kitas „EUROVAISTINĖS taurės“ bėgimas vyks birželio 7 dieną Klaipėdoje.