Panevėžio boksininkai pasirodė sėkmingai

Praėjusį savaitgalį Vilniuje baigėsi Lietuvos bokso čempionatas.

Lietuvos bokso čempionatas surengtas jau 92-ą kartą. Nuo 1923 metų rengiamos pirmenybės neįvyko tik kartą – prasidėjus II pasauliniam karui 1941 metais.

Vilniuje vykusiose šalies pirmenybėse išdalinta 15-a medalių komplektų – 10-yje vyrų ir 5-iose moterų svorio kategorijų.

Daugiausia aukso medalių iškovojo varžybų šeimininkai vilniečiai, o didžiausią staigmeną pateikė Kėdainių sportininkai,iškovoję du aukso medalius.

Panevėžio miestui vieną aukso medalį iškovojo Panevėžio KKSC ugdytinė Rūta Sutkutė, o Panevėžio rajonui aukso medalį iškovojo dembaviškis Marius Vyšniauskas.

Marius čempiono titulą iškovojo jau tryliktąjį kartą. Pusfinalyje Marius pirmame raunde privertė pasiduoti kaunietį Marių Stanionį. Finale jo laukė vilnietis Kiril Golubevas. Jau antrame raunde Marius įgyjo pranašumą ir trečiame raunde pasiuntęs varžovą į nokdauną šventė pergalę.

Daugiau už Marių čempiono titulų pavyko iškovoti tik kauniečiui V.Subačiui.

Moterų grupėje didžiausia intriga laukė svorio kategorijoje iki 75 kg. Finale susitiko praėjusių metų čempionė Karina Kazarian ir 2015 metų Europos jaunimo čempionato prizininkė Rūta Sutkutė.

Po atkaklios kovos Rūta įveikė varžovę ir pirmą kartą tapo Lietuvos čempione. Po kovos Rūta pasidalino savo ateities planais ir svajonėmis patekti į 2020-ų metų Tokijo olimpines žaidynes.

„Treniruotes lankau jau nuo 12- os metų. Į boksą mane atvedė brolis, kuris taip pat buvo boksininkas. Ir aš nusprendžiau sekti jo pėdomis. Kuo toliau, tuo labjau man patinka boksas. Čia gali atsiskleisti, parodyti savo charakterį, sustiprėti fiziškai, įgyti pasitikėjimo savimi. Tai nėra vien tik vienas kito daužymas- pasakojo Rūta“.

Čempiono titulą svorio kategorijoje iki 49 kg iškovojo pasvalietis, Panevėžio R.Sargūno vardo gimnazijos abiturientas Deivydas Puodžiūnas. Jo pranašumas šio čempionato finale prieš šilutiškį Marių Kontrimą buvo toks akivaizdus, kad šilutiškio treneris jau pirmame raunde išmetė į ringą rankšluotį, kad išgelbėtų savo auklėtinį nuo skaudesnių pasėkmių.

Sportininkus varžyboms ruošė ir juos treniruoja P.Prokofjev, Darius Katkevičius ir J.Kibas.