Panevėžio “Ekrano” užtvankos remontas atidedamas

Visuomenėje paskleistą žinią, kad šiemet bus vykdoma “Ekrano” marių užtvankos ir tilto J.Biliūno gatvėje  rekonstrukcija, kainuosianti porą milijonų eurų, Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktorius Tomas Jukna pavadino gandais ir pareiškė, jog būtų gerai, kad šiemet bent būtų parengtas ir patvirtintas tilto ir užtvankos rekonstrukcijos techninis projektas.

Niekam ne paslaptis, kad prieš gerą keturiasdešimtmetį tuometinio Panevėžio miesto Vykdomojo komiteto pirmininko Broniaus Kačkaus iniciatyva pastatyta Nevėžio užtvanka buvo skirta didžiausios Panevėžio gamyklos “Ekrano” reikmėms įrengimams aušinti ir dabar verkiant prašosi remonto. T.Juknos teigimu, J.Biliūno gatvės asfalto dangą tvarkę rangovai pastebėjo, kai kai kurie gelžbetoniniai užtvankos ir tilto elementai yra pavirtę į dulkes, todėl techninio projekto rengėjai bus priversti laukti ekspertizės rezultatų.

“Ekspertizei reikalingas Euro kodas, o be jo projektuotojai nieko negali daryti. Tik atlikus ekspertizę ir parengus techninį projektą galės būti skaičiuojama darbų samata, todėl dabar paleisti gandai, kiek rekonstrukcija kainuos, tėra blefas. Kad šiemet pradėsime rekonstrukciją yra nerealu. Geriausiu atveju, jei šiemet turėsime techninį projektą, nes su projektuotojais sudaryta sutartis baigiasi rudenį”,- aiškino T.Jukna ir pridūrė, jog tik tada bus ieškoma finansavimo šaltinių, nes savivaldybė visų kaštų iš biudžeto padengti negali, bus skelbiamas rangovo paieškos konkursas. Anot jo, šiemet pakaktų, jei būtų įvykdyta Elektronikos ir Venslaviškio gatvių mazgo rekonstrukcija.

T.Jukna patikino, jog pradėjus užtvankos rekonstrukciją transporto srautas būtų nukreipiamas kitomis miesto gatvėmis, aplinkkeliais, būtų susitvarkyta ir su upės tėkme, nes yra papildomos sklendės, o marių vanduo nuleistas nebūtų.

Paminėjus, jog anksčiau į savivaldybę buvo kreipęsis ne vienas verslininkas, pageidavęs užtvanką panaudoti elektros gavybai, T.Jukna atsakė, jog didesnė bėda yra ne užtvanka, o pats tiltas. Jis sutiko, jog į savivaldybę buvo užsukę keli lietuvišką biznį vykdyti pageidavę asmenys, tačiau jie norėjo tik pastatyti demonstracinę elektrinę, vedžioti turistus ir žertis pinigėlius, tačiau statinio prižiūrėti ar sutvarkyti nė neketino.

“Konkrečių pasiūlymų nebuvo. Be to Nevėžio upės vandens debetas yra per mažas, kad palaikant atitinkamą vandens lygį bet kokia elektrinė atsipirktų”,- sakė T.Jukna.

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: