AINA TVGNTVNAUJAUSIOS ŽINIOS

Panevėžio elektrinė – lankomiausias bendrovės „Panevėžio energija“ objektas!

Panevėžio elektrinė – lankomiausias bendrovės „Panevėžio energija“ objektas! Elektrine nuolat domisi politikai, miesto svečiai ir mokiniai, kadangi ji – vienintelė tokio tipo elektrinė šalyje, gaminanti ne tik elektros energiją, bet ir šilumą, tad vienoje vietoje galima susipažinti su daugybe procesų.

Anot Panevėžio elektrinės viršininko, iki 2016 metų “Panevėžio energija“ gamino elektros energiją pagal šalies Vyriausybės nustatytas supirkimo apimtis. Po to, dvejus metus, elektrinė dirbo atviros rinkos sąlygomis: pagaminta elektros energija buvo parduodama elektros biržoje, tačiau gautos pajamos nedengė sąnaudų elektros energijos gamybai ir bendrovė kasmet patirdavo nuostolį. Tad dabar bendrovė laimėjo aktyviosios elektros galios aukcioną ir teikia 30-ies megavatų elektros galios rezervo paslaugą.

Panevėžio elektrinės išgaunamos energijos kiekį galima prilyginti pusei Panevėžio miesto gyventojų, verslo ir pramonės elektros energijos poreikio. Tačiau šiuo metu bendrovė, vykdydama tretinio galios rezervo paslaugą, padengs didesnius elektrinės išlaikymo kaštus, nei parduodama elektros energiją biržoje, kur kainos svyruoja ir nepadengia visų elektros gamybos kaštų, tad artimiausiu metu ji bus aktyvuota tik atsiradus poreikiui.

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.