FK-Panevėžys.lt nuotr.

„Panevėžio“ futbolo klubas pirmą kartą istorijoje nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“

„Panevėžio“ futbolo klubas pirmą kartą savo istorijoje „Optibet A lygoje“ nugalėjo Vilniaus „Žalgirį“. Atkeltose 19-ojo turo rungtynėse Gino Lettieri kariauna svečiuose 1:0 (1:0) palaužė titulą užsitikrinusią sostinės ekipą.

Itin reikšminga pergalė leido Aukštaitijos sostinės komandai po netrumpos pertraukos sugrįžti į 2-ąją vietą – dabar „Panevėžio“ sąskaitoje 59 taškai ir likusios dar dvejos rungtynės.

Pirmame kėlinyje kurį laiką panevėžiečiai turėjo skirti daugiau laiko savo vartų saugumui – po sykį Vilius Piliukaitis ir Petaras Mamičius mušė pro šalį. Vis dėlto vėliau „Panevėžys“ perėmė žaidimo gijas į savo rankas ir surengė daug pavojingų atakų.

Šanso starto sudėtyje sulaukęs Ulysse’as Diallo sulaukė Ariagnerio Smitho perdavimo, tačiau iš gana sudėtingos padėties sukirto kamuolį į virpstą. Be to, po dviejų Ergyso Kače pakeltų kampinių galva smūgiavo Seydina Keita bei Jovanas Čadženovičius.

A. Smithas buvo sunkiai sulaikomas: Nikaragvos rinktinės puolėjas atliko du pavojingus smūgius bei dar du aštrius perdavimus, po pirmojo Wandersono Melo bandymą atrėmė Tomislavas Duka, tiesa, antroje situacijoje pirmą pridėto laiko minutę U. Diallo nukreipė kamuolį į vartus.

Puolėjas iš Malio Lietuvos čempionate pelnė įvartį po daugiau nei pusmečio pertraukos.

Antrame kėlinyje panevėžiečiai skyrė daugiau dėmesio gynybai, tačiau 57-ąją minutę A. Smithas galva smūgiavo į T. Duka. Jau kitos atakos metu „Žalgiris“ susikūrė pirmą šimtaprocentinę progą – Mathiaso Oyewusi smūgį atrėmė Rafaelis Broetto. Kiek vėliau brazilas sugavo Nicolaso Gorobsovo smūgiuotą kamuolį.

„Panevėžys“ užtikrintai atrėmė varžovų atakas ir šią savaitę dar kartą vyks į Vilnių. 35-ojo turo dvikova su „Riteriais“ vyks šį sekmadienį lapkričio 13 dieną, dvikovos pradžia „Sportimos“ manieže – 19.30 val.