Panevėžio gamtos mokykla pasaulinę gyvūnų dieną minėjo 25 kartą

Panevėžio gamtininkai buvo vieni pirmųjų Lietuvoje, kurie parėmė pasaulinę iniaciatytą, spalio 4 –ją pagerbti visą gyvūniją bei šventąjį Pranciškų – gyvūnų globėją. Pasaulinės gyvūnų dienos renginiuose rėmėjais ir pagalbininkais ne kartą buvo bažnyčios atstovai, veterinarinės tarnybos darbuotojai, gyvūnų prekių parduotuvių darbuotojai, ūkininkai. Per 25 metus buvo organizuota įvairiausių minėjimo formų: švenčių, gyvūnų paradų ir eisenų, šv. mišių su gyvūnais, piešinių, miniatiūrų ir gyvūnų fotografijų konkursų, spektaklėlių ir viktorinų apie gyvūnų laisves. Visomis minėjimo formomis buvo siekiama padėkoti gyvūnams už jų svarbą mūsų gyvenime, priminti žmogaus atsakomybę ir pareigas gyvūnams, pagerbti darbuotojus, prižiūrinčius ir gydančius gyvūnus, pasidžiaugti savo augintiniais.

                      Šiais metais pasaulinės gyvūnų dienos šventės metu mokiniai turėjo galimybę giliau suprasti dienos prasmę per teatralizuotą gyvūnų pasirodymą, vaizdų pranešimą apie pasaulinės gyvūnų dienos ištakas, Panevėžio valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vyr.  gydytojos – inspektorės Laimos Šomkienės pasakojimą apie naminių augintinių priežiūrą, gyvūnų poreikius, šeimininko pareigas, gyvūno ir žmogaus ryšį. Gautos informacijos įtvirtinimui buvo organizuota viktorina, kurios  metu mokiniai atsakinėjo į klausimus apie gyvūnus, augintinių teises, šv. Pranciškų ir  Pasaulinę gyvūnų dieną. Aktyviausi viktorinos dalyviai apdovanoti. Renginys finansuojamas Panevėžio miesto savivaldybės aplinkosaugos švietimo projekto lėšomis.

Šventojo Pranciškaus Asyžiečio atminimas pagerbtas papuošiant skulptūros kalnelį vaikų pagamintais paukšteliais. Išradingai, linksmai, vaikams suprantamomis formomis atkreiptas dėmesys į gyvūnų globos ir gerovės klausimus, ugdomas suvokimas, kad elgesys su gyvūnais yra tautos ir kiekvieno žmogaus sąmoningumo ir kultūros išsivystymo atspindys.

Panevėžio gamtos mokyklos

Vyresnioji metodininkė

Rima Ivanauskienė


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: