Panevėžio gamtos mokyklos nuotr.

Panevėžio gamtos mokykloje fotografijų paroda „Gyvūnų portretai“

Audrius Inapas – visuomenininkas, ūkininkas, Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos biologijos mokytojas ir fotografas. Tai įvairiapusė asmenybė, savo gyvenimo būdu aktyviai skatinanti visus mylėti, tausoti gamtą ir ja žavėtis. Laisvalaikiu jis keliauja į miškus, pelkes, pievas stebėti gamtos ir įamžinti gražiausių jos momentų. Fotografijų objektai – laukiniai gyvūnai ir paukščiai. Tai įdomus dalykas, tačiau daug laiko užimantis pomėgis, kuris Audrių lydi jau nuo jaunystės.

„Gyvūnų portretai“- taip vadinasi fotografijų paroda šiuo metu eksponuoojama Panevėžio gamtos mokykloje. Spalio 2 dieną, parodos atidarymo metu, autorius pristatė auditorijai savo darbus, papasakojo kokių gudrybių ir subtilybių reikia imtis norint prisijaukinti gyvūną geram foto kadrui. Užfiksuoti įdomesnę akimirką padeda gyvūnijos pažinimas, pastabumas, kantrybė ir atkaklumas. Audrius turėdamas laisvo laiko ima fotoaparatą ir keliaują į foto „medžioklę“. Kaip pats autorius teigė, „tikroje medžioklėje gyvūną sumedžioti yra lengviau, nei jį užfiksuoti fotoaparatu. Čia valandų valandas kantriai turi laukti. Veiksmas prasideda tamsoje, užsimaskavus palapinėje miške, pelkėje ar pievoje bet kokiomis oro sąlygomis ne kiekvienam būtų viliojantis pasiūlymas ir laisvalaikio praleidimo būdas“. Gamtoje, kaip ir pas žmones viskas vyksta pagal grafiką: gyvūnų rujos, paukščių perėjimai, jauniklių auginimas, todėl tik gerai žinodamas gamtos dėsnius, gali tikėtis užfiksuoti gerą akimirką, o kartais net ir retą gyvūną.

Kokius gyvūnus Audriui Inapui pavyko „sumedžioti“ fotoaparatu, kviečiame pasigrožėti atvykus į Panevėžio gamtos mokyklą ir apžiūrėti autorinę darbų parodą, kuri vyks iki spalio 20 d.

Panevėžio gamtos mokyklos inf.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: