Panevėžio gamtos mokyklos nuotr.

Panevėžio gamtos mokykloje mažoji gamtos olimpiada „Pelėdžiukas 2023“

Panevėžio gamtos mokykloje jau 23 – jį kartą vyko tradicinė, gerai Panevėžio miesto ir rajono pradinukams ir jų mokytojams  žinoma Mažoji gamtos olimpiada „Pelėdžiukas“. Tai Panevėžio aplinkosaugos švietimo projekto „Aplinkai draugiškas panevėžietis – darnaus gyvenimo link“  finansuojamas renginys. Olimpiada subūrė 46 pradinių klasių mokinius,  deleguotus iš  15 miesto ir 4 rajono mokyklų.

Mažosios gamtos olimpiados „Pelėdžiukas 2023“ siekis – skatinti pradinių klasių vaikus pažinti tą gamtą, kuri yra šalia,  ieškoti jos paslapčių įvairiausiose smulkmenose: mažoje sėklelėje, pievos žolės žiedlapių spalvoje, močiutės vilnonėje pirštinėje, gyvosios ir negyvosios gamtos garsuose,  mūsų prosenelių paliktuose daiktuose ar užrašytose mįslėse. Šiais metais olimpiados užduotys buvo glaudžiai siejamos su Žirgo metų ir Aukštaitijos metų  minėjimu.

Olimpiados dalyviai turėjo atlikti 5 užduotis. Minint Žirgo metus, teko gerokai pasukti galvas  ir pademonstruoti savo žinias apie arklius –  išrinkti jiems tinkamas pašaro rūšis, darbus, kuriuos gali atlikti arklys, atpažinti  arklio traukiamas priemones ir  priemones arklio valdymui, priskirti spalvas, apibūdinančias arklio kailį, atskirti egzistuojančias  žirgų sporto šakas,  sužinoti, kas yra pegasas.

Matydami dažnai kasdienybėje sutinkamų sėklų rinkinį,  mokiniai  turėjo  prisiminti ir įvardyti,  kokiems augalams jos priklauso. Ne taip jau lengva buvo ir klausantis gamtos garsų juos atpažinti. O iš ko išvirta košė, iškepta juoda duona? Teko pasukti galvas atliekant užduotį apie augalinės kilmės maisto produktus. Iššūkiu tapo ir  sąsajų  tarp mįslės teksto ir pateiktų vaizdinių paieška. Juolab kad ir aukštaičiams  žodžiai „šmotas“, „žiponas“ jau prašosi paaiškinimo. Burtų keliu išrinkti vaikai laimės balus pelnė teisingai parinkę daiktą iš senolių praeities – kuris  skirtas sviestui mušti, skalbiniams lyginti, pašviesti.

Olimpiados organizatoriai siekia ne tik įvertinti  vaikų žinias. Daug svarbesnis tikslas per praktines veiklas, žaismingai  ugdyti gebėjimus ir norą   pažinti, stebėti, kūrybiškai mąstyti ir ieškoti atsakymų čia ir dabar. Siekiama suteikti įvairiapusių žinių per galimybę įvairiais pojūčiais pažinti gamtą, taikyti įgytas žinias savo artimoje aplinkoje.  Olimpiados „Pelėdžiukas 2023“ rezultatai skelbiami mokyklos interneto svetainėje, o nugalėtojai bus apdovanoti kovo 20 dieną,   paminint Pasaulinę Žemės dieną.

 

Panevėžio gamtos mokyklos

Vyresnioji metodininkė Rima Ivanauskienė

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: