Panevėžio gamtos mokykloje – „Padėka už džiaugsmą“

Panevėžio gamtos mokykla jau trejus metus dalyvauja tarptautinėje Aplinkosauginio švietimo fondo Gamtosauginių mokyklų ir Wrigley bendrovės fondo kampanijoje „Mažiau šiukšlių“ („Litter less“ Campaign). Dalyvaudami kampanijoje, mes ne tik stengiamės išsaugoti švarią ir saugią aplinką, bet ir turime šviesti miesto bendruomenę apie atsakingą ir taupų vartojimą. Ypač svarbu, kad saugoti gamtą ir jos išteklius, pagarbiai pasielgti su daiktais, kurie mus džiugino, mokytume ir jaunąją kartą.

Praėjus didžiosioms metų šventėms, daugelio namus puošusios Kalėdų eglutės tampa… atliekomis. Taigi, kad nebūtų liūdna žiūrėti į prie konteinerių paliktą eglutę, Panevėžio gamtos mokykla siūlo išeitį – jau daugiau nei dešimtmetį kasmet kviečia į tradicinį renginį – atsisveikinimo su Kalėdų eglute dienas „Padėka už džiaugsmą“. Renginio metu visi norintys gali palikti savo eglutes Gamtos mokykloje. Dalyviai įrašomi į „Aplinkai draugiško panevėžiečio“ sąrašus bei apdovanojami padėkos raštais ir rėmėjų prizais.

2016 m. sausio 7 ir 8 dienomis į Panevėžio gamtos mokyklą pristatytos 92 eglutės, apie 30 šakų. Kadangi minėtomis dienomis mokiniai dar atostogavo, o lauke spaudė stiprus šaltukas, dalyvių sulaukėme kiek mažiau, nei pernai. Su Kalėdų eglutėmis, puošusiomis darželių grupes ir mokyklų klases, pagarbiai pasielgė lopšelio-darželio „Vaikystė“ auklėtojos, Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos, „Vilties“, „Ąžuolo“ progimnazijų, Senvagės pagrindinės, Gamtos mokyklos mokiniai ir mokytojos bei Panevėžio rajono Dembavos progimnazijos 4 klasės „Lutučiukų“ klubo nariai. „Lutučiukams“ talkino ir buvusi Gamtos mokyklos mokinė Irmina Vaičiūnaitė, šiuo metu VDU studijuojanti aplinkotyrą ir ekologiją. Daugeliui atostogaujančių mokinių eglutes pristatyti padėjo ir tėvai, ir seneliai. Specialiu prizu apdovanota pati draugiškiausia aplinkai Trinkūnų šeima iš Panevėžio rajono Dembavos gyvenvietės: Marijus, Liucijus ir Emilijus su mama Maryte ir tėčiu Ryčiu. Jie į Gamtos mokyklą atvežė 56 eglutes, apie 20 šakų. Beje, ši šauni šeima „eglučių gelbėtojais“ tampa jau aštuntus metus. Antrus metus iš eilės savąją kalėdinę eglutę atveža ir panevėžiečių Glinskių šeima: Justina, Ernestas, dvimetė Simona, mama Nijolė ir tėtis Mindaugas. Džiugu, kad į šį, jau gražia tradicija tapusį renginį, kasmet įsijungia vis nauji dalyviai.

Eglutes mokyklos kieme papuošėme ledo žaisliukais, lašinukais zylėms ir jos dar kurį laiką džiugins lankytojus. Žalios šakos papuošė paukščių voljerus, gyvūnų gardus ir tapo kai kurių gyvūnų maistu. Žalias eglių šakas labai mėgsta asilai ir ožkos. Banguotosios papūgėlės, neišskiriamosios papūgos ir nimfos taip pat savo maisto racioną papildo eglių šakelėmis.

Spyglius numetusios eglės bus panaudotos kaip biokuras.

Eglutes atvežusieji svečiai sudalyvavo kūrybinėse dirbtuvėlėse ir išmoko pasigaminti ledo žaisliukus, aplankė mokykloje įsikūrusius gyvūnėlius, pasivaišino kvapnia žolelių arbata ir … atsisveikino iki kitų Trijų Karalių.

Panevėžio gamtos mokyklos metodininkė Valda Briedienė

Nuotraukos – autorės


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: