AINA.LT nuotr.

Panevėžio gatvių ir šaligatvių prižiūrėtojai tikina, jog žiemai pasirengę

Vos ne kiekvienais metais gausiau iškritus sniegui, prasidėjus plikšalai ar apledėjimui visuomenėje konstatuojama, kad kelininkai nebuvo pasiruošę gamtos kaprizams. Sinoptikai prognozuoja, kad šią savaitę Lietuvoje jau gali iškristi pirmosios snaigės, o artėjant savaitgaliui oro temperatūra netgi dienomis kris žemiau nulio. Kaip artėjančioms gamtos išdaigoms, o gal išvis rimtai žiemai yra pasirengę Panevėžio miesto gatvių ir šaligatvių prižiūrėtojai, to teiravomės miestą prižiūrinčiose įmonėse?

UAB „Panevėžio gatvės“ vadovas Alvydas Zapalskis patikino, kad įmonė užsiima tik gatvių ir šaligatvių tvarkymu, bet tik ne jų priežiūra ir valymu.

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Sigitas Vainauskas patikino, kad įmonė žiemai tikrai yra pasiruošusi, tačiau prasitarė, jog viską parodys laikas ir kokius išbandymus gamta atsiųs.

Anot jo, įmonė šiek tiek atsinaujino, yra paruošusi devynis gatvių priežiūros automobilius, skirtus sniegui valyti, smėliui, chloridams ir mišiniams barstyti. Šaligatvių, aikščių ir dviračių takų valymui yra parengti aštuoni traktoriai, iš kurių vienas darbuosis miesto centre.

„Turime druskos, smėlio mišinio, prie šaligatvių statome smėlio dėžes šaligatviams barstyti rankiniu būdu. Dabar bendrovėje yra maždaug 75 rankinį darbą atliekantys žmonės ir jų šiek tiek trūksta, nes šis darbas yra ganėtinai sunkus ir nenuspėjamas, todėl niekas nenori jo dirbti, vyksta didžiulė kaita. Spendžiant šią problemą pereiname prie mechanizuoto ar brigadinio darbo, kai sutvarkius vieną vietą žmonės permetami kitur“,- sakė S.Vainauskas

Gintautas SUBAČIUS


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: