AktualijosNAUJAUSIOS ŽINIOSPanevėžio naujienos

Iš Panevėžio gripas nesitraukia

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Panevėžio departamentas informuoja, kad Panevėžio regione sergamumas gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) neskuba trauktis. Praėjusią savaitę gripo ir ŪVKTI sergamumo rodiklis siekė 151,47 atv./10 tūkst. gyventojų, kai sausio 29- vasario 4 d. – 151,91 atv./10 tūkst. gyv.

Didžiausias sergamumas gripu ir ŪVKTI išlieka Panevėžyje

Praėjusią savaitę sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis Panevėžio mieste siekė 221,87, kai 5-ąją š. m. savaitę – 216,67 atv./10 tūkst. gyv. Gripas diagnozuotas 486 panevėžiečiams, ŪVKTI – 2049 asmenims.

Rokiškio rajone sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis sumažėjo nuo 183,08 iki 130,77 atv./ 10 tūkst. gyventojų.

Biržų rajone sergamumas gripu ir ŪVKTI išliko toks pat ir siekė 190,85 atv./10 tūkst. gyv.

2018 m. vasario 5-11 d. mažiausiai sergančiųjų buvo registruota Pasvalio rajone, kur sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 30,92 atv./10 tūkst gyventojų.

Dėl gripo hospitalizuota dar daugiau asmenų

Praėjusią savaitę dėl gripo buvo hospitalizuoti 33 Panevėžio regiono gyventojai, kai 2018 m. sausio 29 – vasario 4 d. – 27 asmenys.

Gripo infekcija gali sukelti daug nepageidaujamų pasekmių

Gripo virusai gali sukelti ir sunkius susirgimus, kurie kartais baigiasi sunkiomis komplikacijomis ar net mirtimi. Antrinė bakterinė pneumonija yra dažniausia gripo komplikacija. Jos pradžioje pasireiškia gripo klinika (2-5 dienų trukmės), vėliau prasideda kosulys, gausus skrepliavimas ir dusulys. Ūminis bronchitas kaip komplikacija būna 10-30 proc. suaugusiems ir 12 proc. vaikams. Retais atvejais gripo virusas patenka į kraujotaką ir gali sukelti: virusinį encefalitą, meningitą (galvos smegenų ir galvos smegenų dangalų uždegimą), širdies raumens uždegimą (miokarditą), virusinį žarnyno uždegimą (dažniausiai pasitaiko vaikams), virusinį akių uždegimą (priklausomai nuo akies struktūrinės dalies pažeidimo vietos, galimas visiškas apakimas).

Siūlome perskaityti

Panevėžio naujienos

Aukštaitijos naujienos

Komentarai

Lietuvos naujienos

Kultūros naujienos

Laisvalaikis

AINA TV

Istorijos puslapiai

Bendruomenės naujienos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Komentarų sistema leidžia skaitytojams išsakyti savo nuomonę, pasidalinti įdėjomis, pateikti papildomos informacijos ar pasiginčyti su oponentais. Redakcija pasilieka teisę pašalinti skaitytojų vulgarius, skatinančius smurtą, įžeidžiančius, skatinančius tautinę, rasinę, religinę ar kitokią neapykantą ir grasinančius komentarus.