Panevėžio gydytoja pirmoji Lietuvoje išrašė receptą: dešimt tūkstančių žingsnių kasdien… (video)

Šeštadienį, 13.30 val. Panevėžyje, prie viešbučio „Romantic“ vyko sveikatingumo trasos „Diabetas mano širdyje“ atidarymas. Renginį vedė ir kartu trasą įveikti kvietė sveikatingumo motyvatorė Vlada Musvydaitė. Atidarymo šentėje dalyvavo ir Danijos ambasadorius Lietuvoje Hansas Braskas.

„Mes džiaugiamės, kad pirmoji Lietuvoje diabetui pažinti skirta ėjimo trasa atidaroma mūsų mieste. Didelis ačiū entuziastams ir organizatoriams. Tikiu, kad ši trasa taps ne tik sveikatingumo trasa sergantiems diabetu, bet ir visiems panevėžiečiams malonia pasivaikščiojimo vieta, o miesto svečiams – nauju turizmo objektu – miesto pažinimo trasa. Manau, kad šioje trasoje vietos užteks visiems. Tad linkiu dalyviams sveikatos, gražios šventės ir smagių įspūdžių iš naujo atrandant Panevėžį“, – trasos atidarymo metu sakė Panevėžio miesto mero pavaduotojas Deividas Labanavičius.

Diabeto pažinimui skirta 3 km arba 5000 žingsnių ilgio maršrutas ves per įdomiausias Panevėžio vietas: seniausią pastatą, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąją biblioteką, Panevėžio miesto dailės galeriją, Laisvės aikštę, Juozo Miltinio dramos teatrą, Miesto įkūrėjo paminklą, Senvagę, Skulptūrų taką.

Virtualią trasą su naudinga informacija galima rasti mobiliojoje programėlėje #walk15.

Lietuvoje bus sukurtos net penkios žinojimą apie diabetą didinančios ir daugiau judėti skatinančios ėjimo trasos. Pirmoji trasa pakvietė eiti Panevėžyje, o 2020 metais – Klaipėdoje, Kaune, Šiauliuose ir Vilniuje.

Jei ir toliau išsilaikys dabartinės tendencijos, iki 2045 metų diabetu Lietuvoje sirgs 500 000 pacientų. Sergant cukriniu diabetu, mankšta ir reguliarus fizinis aktyvumas turėtų būti privaloma dienos režimo dalimi. Šia iniciatyva siekiama paskatinti sergančius žmones būti fiziškai aktyviais ir informuoti visuomenę apie šią nepagydomą ligą.

Judėjimas diabetu sergantiems žmonėms padeda ne tik kontroliuoti svorį, gliukozės kiekį kraujyje, bet ir stiprinti širdies raumenį bei atitolinti širdies kraujagyslių ligų komplikacijas. Žinoma, kad infarkto rizika sergant diabetu padidėja net 300 proc., o širdies ligų grėsmė išauga 4 kartus. Gera diabeto kontrolė širdies komplikacijų pavojų sumažina daugiau negu 50 proc. Diabeto galima išvengti – tam labiausiai padeda sveikas gyvenimo būdas ir tinkama mityba.

„Harvardo medicinos instituto mokslininkai ištyrė, jog 3500 žingsnių per dieną gali sumažinti susirgimo diabetu tikimybę. Na, o norintys išties pagerinti sveikatos būklę, turėtų kasdien nueiti 7700 žingsnių“, – teigia LSU docentė, biomedicinos mokslų daktarė Sandrija Čapkauskienė.

Plačiau vaizdo reportaže.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: