Panevėžio įmonių atstovai gilino žinias apie sėkmingą įdarbinimo procesą

Visoje šalyje fiksuojami darbo rinkos pokyčiai, auganti darbdavių konkurencija. Verslo atstovai vis garsiau kalba apie tai, kad specialistų trūkumas rinkoje tampa iššūkiu atliepti esamus klientų poreikius ar įgyvendinti plėtros planus. Ši auganti paklausa darbuotojams atveria platesnes karjeros galimybes. Tai skatina darbdavius ieškoti būdų, kaip pritraukti jiems reikiamų darbuotojų. Įmonėms ne mažiau aktualūs yra ir darbuotojo įdarbinimo procese kylantys klausimai – asmens duomenų apsauga, supažindinimas su įstaigoje galiojančiomis tvarkomis ir pareigomis. Visa tai padeda naujam specialistui lengviau įsilieti į kolektyvą ir sėkmingai dirbti.

Padiskutuoti šiais klausimais ir išgirsti šios srities ekspertų patarimus įmonių atstovai galėjo Panevėžio plėtros agentūros organizuotame renginyje „Sklandus įdarbinimas: nuo darbo skelbimo iki įdarbinimo dokumentų parengimo“. Nemokamame renginyje susitiko verslo įmonių žmogiškųjų išteklių specialistai ir vadovai, įvairių įmonių savininkai. Visi dalyviai aktyviai įsitraukė į diskusiją bei ieškojo atsakymų į jiems rūpimus darbuotojų paieškos ir įdarbinimo klausimus.

„Nuolat ieškome temų, atliepiančių verslui aktualias temas, ekspertų, kurių įžvalgos galėtų padėti sėkmingai plėtoti verslą mieste. Mūsų agentūra šiais metais atliko išsamų Panevėžio regiono darbo rinkos tyrimą, kurio metu paaiškėjo didelis tam tikrų specialybių darbuotojų poreikis ir jų stygius darbo rinkoje. Šio renginio metu aptariamos temos – galimybė įmonėms apsvarstyti, kaip, tobulindami darbuotojų atrankos ir įdarbinimo procesus, jie galėtų pritraukti didesnį besikreipiančių dėl darbo tinkamų kandidatų skaičių, rasti jiems tinkamų darbuotojų ir kartu auginti savo konkurencinį pranašumą“, – apie renginio svarbą pasakojo viena iš organizatorių, Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė Jūratė Raukštienė.

Renginio metu su verslo atstovais bendravo Panevėžio užsienio investuotojų verslo asociacijos „FIBAssociation“ valdybos narė, „Amber staff“ personalo sprendimų įmonės partnerė Toma Vevelstad bei Panevėžio užsienio investuotojų verslo asociacijos „FIBAssociation“ valdybos narė, „Fondia Lietuva“ vadovė Jurgita Vaičiulionienė.

Darbdaviams ir žmogiškųjų išteklių specialistams pasakota apie tai, kaip sukurti efektyvų ir patrauklų darbo ieškantiems specialistams skelbimą, dalyti patarimai, kaip sėkmingai organizuoti darbo pokalbius, bei gilintos žinios apie darbą reglamentuojančius teisės aktus ir jų pasikeitimus. „Mes norime padėti įmonėms būti konkurencingomis darbo rinkoje, kad juos pastebėtų potencialūs darbuotojai. Renginio dalyviai noriai dalijosi savo patirtimi ir įžvalgomis, kaip išspręsti įvairius atrankos ir įdarbinimo metu kylančius klausimus“, – pasakojo Jūratė Raukštienė.

Įmones, susidomėjusias renginiu, tačiau neturėjusias galimybės prisijungti, kviečiame susisiekti su Panevėžio plėtros agentūros komanda (info@panevezysnow.lt), kuri pasidalys renginio įrašu. Renginį organizavo Panevėžio plėtros agentūra, bendradarbiaujant su Panevėžio užsienio investuotojų verslo asociacija „FIBAssociation“ ir Panevėžio mokslo technologijų parku.

Ateityje planuojama dažniau organizuoti panašius užsiėmimus ir paskaitas verslo įmonėms, siekiant spręsti visas su darbuotojų paieškomis kylančias problemas.

Renginys buvo organizuojamas įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Atrasti Panevėžį: verslo aplinkos potencialas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: