Panevėžio institucijos tęsia bendradarbiavimą kuriant atvykstantiems gyventojams draugišką miestą

Panevėžyje įgyvendinama vis daugiau iniciatyvų, skatinančių į miestą sugrįžti tiek užsienyje gyvenančius lietuvius, tiek kituose Lietuvos miestuose gyvenančius panevėžiečius. Viena jų – dar praėjusiais metais pradėta Panevėžio plėtros agentūros iniciatyva „Panevėžys – draugiškas naujiems gyventojams“, prie kurios prisijungė Panevėžio miesto savivaldybė, Panevėžio teritorinė ligonių kasa, Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Panevėžio klientų aptarnavimo departamentas, Migracijos departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Panevėžio skyrius, Panevėžio mokslo ir technologijų parkas. Bendradarbiavimas tarp institucijų ir pastangos kurti atvykstantiesiems dar draugiškesnį miestą tęsiamos ir šiemet.

Praėjusią savaitę įstaigos susitiko pasidalinti paslaugų persikeliantiems į miestą gyventojams aktualijomis bei aptarti, kaip bendradarbiaudamos galėtų toliau gerinti mieste teikiamų paslaugų prieinamumą, reikiamos informacijos sklaidą, padėti svarstantiems persikėlimą paprasčiau spręsti kylančius klausimus.

„Miesto įstaigų bendradarbiavimas yra svarbus veiksnys didinant miesto patrauklumą, atskleidžiant jo potencialą ir privalumus svarstantiems persikėlimo galimybes, – teigia iniciatyvos kuratorė, Panevėžio plėtros agentūros verslo aplinkos projektų vadovė Jūratė Raukštienė. – Kiekviena iš tinkle dalyvaujančių įstaigų yra pasirengusi suteikti visą reikiamą informaciją ir pagalbą naujam ar grįžtančiam iš svetur Panevėžio gyventojui.”

Tinklo įstaigose dirbantys darbuotojai yra puikiai susipažinę su dažniausiai atvykstantiems kylančiais klausimais, dažniausiai jų daromomis klaidomis. Šiais metais įstaigos pristatys informacinių straipsnių seriją, kurie suteiks naudingos praktinės informacijos planuojantiems persikėlimą. Tokiu būdu atvykstantieji galės geriau susipažinti su institucijų vykdoma veikla, darbuotojų funkcijomis, teikiama pagalba.

Užtikrinant vienodos, kokybiškos ir sistemingos informacijos suteikimą visiems grįžtantiesiems, planuojama parengti spausdintus ir elektroninius gidus lietuvių, anglų ir rusų kalbomis, kuriuose visą aktualią informaciją apie grįžimą į Panevėžį gyventojai galės rasti dar prieš persikeliant į Lietuvą ar atvykę į vieną iš tinklo institucijų.

Panevėžio plėtros agentūra šiais metais pradėjo renginių ciklą „Panevėžys kviečia“, skirtą užsienyje gyvenantiems lietuviams. Kiekvieno iš renginių metu aptariami vis kiti klausimai, kurie rūpi svetur gyvenantiems lietuviams: karjeros galimybės, vaikų integracija, miesto institucijų suteikiama pagalba grįžtantiesiems. Vienas tokių renginių, kuriame ekspertai ir institucijos pristatys savo teikiamas paslaugas ir siūlomą pagalbą atvykstantiesiems, planuojamas jau šių metų rudenį.

„Stengiamės, kad informacija apie mieste teikiamas paslaugas, visų pirma, būtų aktuali visuomenei, patiems grįžtantiesiems. Siekiame atliepti esamų ir būsimų miesto gyventojų poreikius, tad esame atviri visuomenės pasiūlymams, kaip toliau galėtume tobulinti paslaugas sugrįžtantiesiems“, – sako J. Raukštienė.

Iniciatyva organizuojama įgyvendinant Panevėžio miesto savivaldybės finansuojamą verslo plėtros sąlygų gerinimo projektą „Atrasti Panevėžį: verslo aplinkos potencialas“.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: