Panevėžio ir Klaipėdos ligoninės pradeda bendradarbiauti

Šiuo metu baigiama derinti bendradarbiavimo sutartis tarp Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Respublikinės Panevėžio ligoninės, kuri plačiai apims šiose ligoninėse dirbančių specialistų bendradarbiavimą įvairiose medicinos srityse. Tai – abipusiai naudingas bendros veiklos, dalykinės, metodinės, vadybinės pagalbos vieni kitiems susitarimas, kuris sudarys realias galimybes skleisti gerąją patirtį, diegti inovatyvias medicinos naujoves bei taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus.

Rugsėjo mėnesį mūsų ligoninėje lankėsi gydytojų specialistų komanda iš Klaipėdos Respublikinės ligoninės, kuri, kartu su mūsų ligoninės specialistais, dirbo su naujuoju magnetinio rezonanso tomografu, analizavo šio aparato darbo subtilybes, mokėsi sudaryti protokolus, atlikus prostatos ir krūtų tyrimus, įvertino naujos medicinos įrangos kokybę ir galimybes, sukalibravo jį ir paruošė darbui. „Nuo 2020 m. pabaigos Klaipėdos Respublikinė ligoninė yra tapusi Prostatos MRT kompetencijos centru. Mus akreditavo Radboudo universitetio (Niderlandai) Prostatos MRT centras, kuris yra vienas įtakingiausių Europoje ir vysto inovatyvias prostatos vėžio diagnostikos ir gydymo metodikas. Esame vieninteliai Lietuvoje, turintys galimybę atlikti prostatos pritaikymo biopsiją MRT kontrolėje su specializuotu robotizuotu aparatu. Šią procedūrą sėkmingai atliekame, judame į priekį, vystome šią sritį ir stengiamės suteikti pacientams aukščiausio lygio paslaugas Lietuvoje, kad jie turėtų galimybę gauti tai, ką žmonės gauna visoje Europoje. Labai džiaugiamės, kad Respublikinė Panevėžio ligoninė eina šiuo keliu, stengiamės palaikyti, paskatinti ir pagelbėti, kad jūs galėtumėte daryti tą patį, o, gal, ir dar geriau. Labai tikimės, kad užsimezgę dalykiniai santykiai tarp Respublikinės Klaipėdos ligoninės ir Respublikinės Panevėžio ligoninės bus ilgalaikiai ir abipusiai naudingi. Kaip matote, šiuo atveju mes padedame jums ir labai tikimės jūsų intervencinių radiologų, kurie yra aukšto lygio ir žinomi bei girdimi ne tik Lietuvoje, pagalbos mūsų specialistams. Labai norime, kad šis malonus ir naudingas bendradarbiavimas tarp mūsų ligoninių tęstųsi ir toliau“, – pasakojo Respublikinės Klaipėdos ligoninės radiologas, Tomografijos skyriaus vedėjas Artūras Čiuvašovas.

Respublikinės Panevėžio ligoninės Radiologijos skyriaus vedėja Ligita Lidžiūtė, pakalbinta apie naujojo MRT darbą ligoninėje, užsimezgusią draugystę su kolegomis iš Klaipėdos bei artimiausius planus, kalbėjo: „Šiandien magnetinio rezonanso tomografu atliekame galvos ir stuburo, kelio ir peties sąnarių, pilvo ir dubens organų tyrimus pacientams, besigydantiems ligoninėje ir ambulatoriniams regiono pacientams. Turima pažangi programinė įranga leidžia tirti ne tik anatominius organizmo vaizdus, bet ir funkcinius procesus – skysčių molekulių judrumą (difuzija), kraujotakos pakitimus audiniuose (perfūzija) ar medžiagų apykaitos produktus (spektroskopija). Yra galimybė, nenaudojant kontrastinės medžiagos, atlikti kraujagyslių tyrimus, įvertinti tulžies ir kasos latakus (magnetinio rezonanso cholangiopankreatografija – MRCP). Nuo spalio mėn. planuojame atlikti krūtų, nuo gruodžio mėn. – prostatos tyrimus bei tyrimus vaikams ir pacientams, turintiems uždarų patalpų baimę (klaustrofobija) su bendrine nejautra. Ligoninėje viešėjo kolegos radiologai iš Respublikinės Klaipėdos ligoninės, kurie dalijosi patirtimi krūtų ir prostatos tyrimuose. Klaipėdos ligoninėje pradėtos naujos procedūros – robotizuota prostatos biopsija, kontroliuojant magnetinio rezonanso tomografu. Ši naujovė leidžia itin tiksliai diagnozuoti onkologinę prostatos ligą. Respublikinė Klaipėdos ligoninė pirmoji Rytų Europoje pradėjo taikyti šias procedūras, keičiančias požiūrį į prostatos vėžio diagnostiką bei gydymą. Greitu laiku, perėmus kolegų radiologų iš Klaipėdos patirtį ir papildomai įsigijus reikiamos medicinos įrangos, šios procedūros bus atliekamos ir mūsų ligoninėje. Magnetinio rezonanso tyrimai leidžia tiksliau nustatyti diagnozę ir papildo, praplečia ištyrimo galimybes, derinant su kitais tyrimais. Magnetinio rezonanso tyrimai atliekami turint gydytojų specialistų – onkologų, urologų, gastroenterologų, neurologų, neurochirurgų – siuntimą ir nustatyta tvarka registruojantis Respublikinės Panevėžio ligoninės Konsultacijų poliklinikos registratūroje“.

Respublikinės Panevėžio ligoninės gydytojai specialistai yra visada pasirengę suteikti reikiamą kvalifikuotą pagalbą pacientams juos konsultuojant, nustatant išsamią medicininę diagnozę bei gydymo rekomendacijas ir sudarant reikiamas sąlygas profesionaliam novatoriškam gydymui.

VšĮ Respublikinės Panevėžio ligoninės informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: