Panevėžio irkluotojai iš Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionato grįžo su pergalėmis

Trakuose gegužės 28 – 30d. vykusiame Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionate puikiai pasirodė Panevėžio miesto irkluotojų komanda treniruojama P. Bespalovo, E. Simonaitytės, D. Vaičikonienės ir V. Vaičikonio. Panevėžiui labai garbingai atstovavo net 47 sportininkai.

Daugiausiai aukso medalių jaunimo grupėje iškovojo jau beveik dešimt metų irkluojantis Tomas Srivkinas. Jis su Luku Šakaliu nugalėjo 1000 ir 500m nuotoliuose baidare dviviete, o kartu su Luku ir kitais įgulos nariais iš kitų miestų nugalėjo ir baidare keturviete 500m nuotolyje. Jau be Luko, Tomas nugalėjo ir baidare keturviete 200m. Vieną bronzos medalį Tomas pelnė baidare vienviete 1000m nuotolyje, kitą baidare dviviete 200m nuotolyje su porininku iš Šiaulių. Tad iš varžybų trenerio Vytauto Vaičikonio auklėtinis parsivežė net keturis aukso ir du bronzos medalius.

Jaunių grupėje puikiai sekėsi net dviem metais jaunesniems Dalios Vaičikonienės treniruojamiems Linui Bukauskui ir Kotrynai Glemžaitei. Linas Bukauskas kartu su Vakariu Vronevskiu, Ryčiu Sakalausku ir Heraldu Kairiu tapo čempionais baidare keturviete 500m nuotolyje, o vietoje Vakario įguloje atsisėdus Nedui Bukauskui užtikrintai laimėta ir 200m baidarių keturviečių rungtis. Su jau minėtu Nedu Kraujaliu, Linas Bukauskas užėmė trečią vietą ir baidarių dviviečių rungtyje 200m nuotolyje.

Jaunių merginų grupėje Kotryna Glemžaitė su Gabriele Srivkinaite, Jone Vidutyte ir Gintare Pališauskaite (Elektrėnai) nugalėjo baidare keturviete 500m ir 200m (čia vietoje Jonės sėdėjo Paulina Timoščenko) nuotolyje. Baidare vienviete Kotryna liko antra visuose nuotoliuose (1000, 500, 200m) kur nugalėjo Elektrėnų atstovė. Gabrielė Srivkinaitė liko antra 500 ir 200m rungtyse. Gabrielė su Gintare (Elektrėnai) nugalėjo baidarių dviviečių 200m rungtyje, o su Jone Vidutyte 500m nuotolyje baidare dviviete liko antra.

Rytis Sakalauskas su Heraldu Kairiu laimėjo visas tris (1000, 500 ir 200m) dviviečių baidarių rungtis ir taip užsitikrino teisę startuoti Pasaulio jaunių čempionate. Be absoliutaus dominavimo dviviečių rungtyse, Rytis Sakalauskas laimėjo baidare vienviete 1000 ir 500m rungtis, o jo dvivietės porininkas Heraldas Kairys abejose rungtyse buvo antras. Šie du sportininkai atstovaus Panevėžiui ir Lietuvai rugsėjo 3-6 d. Portugalijoje vyksiančiame Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionate.

Čempionais tapo baidare keturviete irklavę Vakaris Vronevskis su Linu Bukausku, Ryčiu Sakalausku ir Heraldu kairiu 500m nuotolyje, o 200m nuotolyje vietoje Vakario atsisėdus Nedui Kraujaliui keturvietė įgula taip pat užtikrintai nugalėjo. Tokiu būdu Rytis jaunių grupėje iškovojo net septynis aukso medalius ir tapo daugiausiai aukso medalių turintis sportininkas komandoje, o Heraldas Kairys pelnė penkis aukso ir du sidabro apdovanojimus.

Puikiai sekėsi ir mūsų merginoms. Jonė Vidutytė nugalėjo su įgulos draugėmis baidare keturviete 1000 ir 500m rungtyse, o baidare dviviete 500m nuotolyje liko antra. Jonei tai pirmos tokios sėkmingos varžybos. Jos klasiokė Paulina Timoščenko su įgulos draugėmis buvo nepralenkiama 200m rungtyje baidare keturviete, o 500m nuotolyje baidare keturviete liko antra.

Kiti rezultatai jaunių grupėje: K2 200m – antra vieta N. Zavadskis su M. Stasiškis, trečia vieta N. Kraujalis su L. Bukausku; K4 200 ir K4 500m – antra vieta I. Nakčeris su įgulos draugais, trečia vieta K. Laskovas, M. Stasiškis, B. Vilčinskas, N. Zavadskis; K2 500 ir K2 1000 m – antra vieta N. Zavadskis su M. Stasiškiu, trečia I. Nakčeris su Š. Tautvydu; K4 1000m – pirma vieta I. Nakčeris, M. Stasiškis, T. Šukys, N. Zavadskis, trečia vieta Orestas Rimšas kartu su Martynu Grybe, Nedu Kraujaliu ir Tomu Chainausku; K4 1000m – pirma vieta R. Vaičikonytė, G. Bakaitė su komandos draugėmis; C2 200m – trečia vieta G. Vytautė su Aleksandra Sokolovaite; C2 500m – antra vieta G. Vytautė su Aleksandra Sokolovaite

Kiti rezultatai jaunimo grupėje: C1 200 ir 500m – antra vieta Ž. Česonis; C2 200m – pirma vieta Ž. Česonis su įgulos draugu;  K1 200 ir 1000m – antra vieta A. Krasnova; K 500 – trečia vieta A. Krasnova;

Šiuo metu pajėgiausi Panevėžio irkluotojai ruošiasi birželio gale Poznanėje vyksiančiam Europos jaunių čempionatui po jo liepos 2-4 Trakuose vyks Lietuvos suaugusių čempionatas.