Panevėžio irkluotojai pateko į Pasaulio čempionatą

Panevėžio sporto centro ugdytiniai vyko į Trakus dalyvauti Lietuvos sprinto jaunių ir jaunimo čempionate. Čia buvo kovojama ne tik dėl medalių, bet ir dėl teisės atstovauti Lietuvai šių metų Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionate Bulgarijoje.

Panevėžio sporto centro baidarių ir kanojų irklavimo trenerių Dalios Vaičikonienės bei Vytauto Vaičikonio ugdytiniai puikiai startavo ir pasiekė aukštų rezultatų – namo parvežtas net 41 medalis, iš kurių – 19 aukso, 16 sidabro, 7 bronzos. Be to, net 6 Panevėžio sporto centro ugdytiniai  iškovojo teisę dalyvauti pasaulinėse baidarių ir kanojų varžybose. Liepos viduryje Bulgarijoje vyksiančiame čempionate Panevėžiui bei Lietuvai atstovaus Kotryna Glemžaitė, Rasa Vaičikonytė, Liucija Railaitė, Dovydas Gaurys, Danielius Gaurys ir Emilis Petronis. „Didelis darbas jau atliktas, o šiuo metu Trakuose ruošiamės artėjančiam Europos jaunių ir jaunimo čempionatui, kuris vyks birželio pabaigoje Slovakijoje, tuomet – Lietuvos čempionatas Trakuose ir paskutinė stovykla – Trakuose iki svarbiausių sezono startų Bulgarijoje. Iš komandos tikimės rimtos kovos dėl vietų dešimtukuose“, – kalbėjo treneris V. Vaičikonis.

Trakuose vykusiose varžybose sportininkai varžėsi 500, 1000 bei 200 m distancijose. 500 m distancijoje merginų grupėje pirma finišavo vienviete baidare irklavusi Kotryna Glemžaitė (2 min. 10 sek.) Jaunimo amžiaus grupėje dviviete baidare irklavę Tomas Šimoliūnas ir Linas Bukauskas laimėjo šią rungtį (1 min. 44 sek.) ir tie patys sportininkai neužilgo startavę keturviete baidare antri finišavo su kolegomis iš Sporto gimnazijos bei Kauno (1 min. 31 sek.). Tomas Šimoliūnas antras finišavo ir irkluodamas vienviete baidare  (1 min. 50 sek.). Jaunių amžiaus grupės atstovai irklavę dviviete kanoja broliai Dovydas ir Danielius Gauriai 500 m distanciją įveikė per 1 min. 50 sek. ir užėmė antrąją vietą. Vienviete baidare irklavusi Rasa Vaičikonytė finišavo pirma (2 min. 19 sek.), Liucija Railaitė – antra (2 min. 22 sek.). Dviviete baidare plaukę Rasa Vaičikonytė su Liucija Railaite (2 min. 3 sek.) bei Emilis Petronis su porininku iš Sporto gimnazijos užėmė pirmąsias vietas (1 min. 44 sek.), Domantas Gritėnas taip pat su porininku iš Sporto gimnazijos (1 min. 51 sek.) bei Indrė Savickytė su porininke iš Sporto gimnazijos (2 min. 8 sek.) buvo antri. Keturviete baidare irklavę Gintaras Laskovas, Emilis Petronis, Lukas Mačionis ir kolega iš Sporto gimnazijos (1 min. 38 sek.) bei Rasa Vaičikonytė, Kamilė Railaitė, Liucija Railaitė su porininke iš Sporto gimnazijos (1 min. 49 sek.) finišavo pirmi. Indrė Savickytė su sportininkais iš Sporto gimnazijos, Vilniaus bei Visagino buvo antri (1 min. 51 sek.), Domantas Gritėnas su irkluotojais iš Klaipėdos (1 min 39 sek.) bei Elija Kraujalytė su porininkais iš Vilniaus bei Sporto gimnazijos (1 min. 58 sek.) – treti. Beje, Elijos komandą vos kelios milisekundės skyrė nuo 2 vietos laimėtojų.

1000 m distanciją jaunimo amžiaus grupėje vienviete baidare irklavusi Kotryna Glemžaitė užėmė pirmąją vietą (4 min. 48 sek.), Tomas Šimoliūnas – trečią (4 min. 4 sek.). Jaunių amžiaus grupės atstovas vienviete kanoja irklavęs Dovydas Gaurys iškovojo trečiąją vietą (4 min. 40 sek.), vienviete baidare plaukusi Kamilė Railaitė buvo antra (5 min. 13 sek.). Dviviete baidare irklavę Domantas Gritėnas su porininku iš Sporto gimnazijos (3 min. 52 sek.) bei Kamilė Railaitė su Sporto gimnazijos atstove (4 min. 33 sek.) taip pat buvo antri. Dviviete kanoja irklavę Dovydas ir Danielius Gauriai iškovojo pirmąją vietą (4 min. 12 sek.). Keturviete baidare plaukusi Kamilė Railaitė su porininkėmis iš Sporto gimnazijos laimėjo pirmąją vietą (4 min. 13 sek.), Gintaras Laskovas, Domantas Gritėnas, Dovydas Grubys ir Emilis Petronis buvo antri (3 min. 33 sek.). Keturviete kanoja plaukę Dovydas ir Danielius Gauriai su porininkais iš Elektrėnų laimėjo pirmąją vietą (4 min. 3 sek.).

200 m distancijoje jaunimo amžiaus grupės dalyviai Linas Bukauskas (37 sek.) ir Kotryna Glemžaitė (47 sek.) irklavę vienviete baidare užėmė pirmąsias vietas, dviviete baidare plaukę Tomas Šimoliūnas ir Linas Bukauskas finišavo antri (34 sek.). Jaunių amžiaus grupėje vienviete baidare irklavusi Liucija Railaitė (46 sek.) buvo pirma, Emilis Petronis (40 sek.) ir Rasa Vaičikonytė (48 sek.) – treti. Vienviete kanoja plaukęs Danielius Gaurys finišo liniją kirto antras (44,5 sek.), Dovydas Gaurys (44,8 sek.) – trečias. Dviviete baidare irklavęs Emilis Petronis su porininku iš Sporto gimnazijos (38 sek.) bei Liucija Railaitė su Rasa Vaičikonyte (45 sek.) finišo liniją kirto pirmi,  Domantas Gritėnas su porininku iš Sporto gimnazijos (40 sek.) bei Indrė Savickytė taip pat su porininke iš Sporto gimnazijos (46 sek.) – antri. Dviviete kanoja plaukę Dovydas ir Danielius Gauriai finišavo pirmi (42 sek.). Keturviete baidare plaukę Emilis Petronis, Domantas Gritėnas ir sportininkai iš Klaipėdos bei Sporto gimnazijos (34 sek.) ir Rasa Vaičikonytė, Liucija Railaitė, Indrė Savickytė su Sporto gimnazijos atstove (42 sek.) finišavo pirmi, Kamilė Railaitė su Vilniaus, Visagino bei Sporto gimnazijos atstovėmis buvo antros (44 sek.), Elija Kraujalytė su Vilniaus bei Sporto gimnazijos irkluotojomis (46 sek.) – trečios.

Sveikiname sportininkus ir jų trenerius su puikiais rezultatais!

Panevėžio sporto centro informacija


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: