V. Vaičikonio nuotr.

Panevėžio irkluotojai startavo Europos jaunių ir jaunimo čempionate

Gegužės pabaigoje Trakuose vykusiose Lietuvos jaunių ir jaunimo čempionato varžybose puikiai pasirodę vienuolika Panevėžio irkluotojų iškovojo kelialapius į Europos jaunių ir jaunimo čempionatą Serbijoje, kurios vyko birželio 23 -26 d.

Pirmą kartą visą Lietuvos jaunių baidarininkų rinktinę sudarė tik panevėžiečiai, Dalios Vaičikonienės ir Vytauto Vaičikonio auklėtiniai iš Panevėžio sporto centro (PSC) bei Panevėžio Raimundo Sargūno sporto gimnazijos (PRSSG): Kotryna Glemžaitė (PSC), Linas Bukauskas (PSC), Povilas Čepelė (PSC), Nedas Kraujalis (PRSSG), Tomas Šimoliūnas (PSC), Karolis Laskovas (PSC), Eligijus Bružas (PRSSG), Orestas Rimšas (PRSSG).

Jaunimo grupėje iš keturių baidarininkų trys taip pat buvo Panevėžiečiai – Rytis Sakalauskas (PRSSG), Heraldas Kairys (PRSSG) ir Tautvydas Šukys (PSC, trenerė Edita Simonaitytė).

Pasak trenerio V. Vaičikonio, Serbija Lietuvos komandą pasitiko kaitra. Keturias dienas vykusiose varžybose sportininkams teko kovoti ir su priešininkais ir su neįprastu karščiu. Varžybos vyko 1000, 500 ir 200m nuotolio rungtyse.

Pirmasis jaunių grupėje startavo Eligijus Bružas vienviete baidare 1000 ir 500m nuotoliuose. Sėkmingai patekęs į pusfinalius Eligijus iki finalų neprasibrovė ir 1000m nuotolyje liko devynioliktas, 500 m distancijoje – dvidešimtas.  Vienintelė komandos baidarininkė Kotryna Glemžaitė puikiai sustartavo 500m rungtyje. B finale užėmusi penktą vietą ir pagerinusi savo asmeninį rekordą nuotolį įveikė per 1:59.301 bei galutinėje įskaitoje užėmė 14-ą vietą. 200 m nuotolyje Kotrynai sekėsi panašiai: B finale užėmė taip pat penktą vietą, o bendroje įskaitoje liko 14-a. Jaunimo grupėje startavusiam Tautvydui Šukiui patekti į pusfinalį nepavyko. Jis užėmė 23-ią vietą.

Jaunių grupėje dviviete baidare startavę Karolis Laskovas su Orestu Rimša 500m nuotolyje B finale užėmė šeštą vietą bei pagerino savo rekordą, nuotolį įveikę per 1:37.453 ir bendroje įskaitoje užėmę 15-ą vietą.

Jaunimo grupėje debiutavę Rytis Sakalauskas ir Heraldas Kairys pateko į pusfinalį, tačiau bendroje įskaitoje užėmę 19-ą vietą. Rytis taip pat išmėgino jėgas ir baidare vienviete 200m nuotolyje ir užėmė aštuonioliktą vietą.

Arčiausiai A finalo buvo jaunių baidarininkų keturvietė, kurią sudarė  Nedas Kraujalis, Tomas Šimoliūnas, Linas Bukauskas bei Povilas Čepelė. Vaikinai 500m distancijos atrankiniame plaukime finišavo ketvirti ir per akimirką liko nuo A finalo. Kitą dieną starto klaida pusfinalyje neleido žengti tolyn. Bendroje įskaitoje keturvietės ekipa liko dvylikta. Linas Bukauskas persėdęs į vienvietę baidarę 200m. nuotolyje B finale finišavo antras ir bendroje įskaitoje užėmę vienuoliktą vietą.

Treneris Vytautas Vaičikonis džiaugėsi panevėžiečių gausa Lietuvos rinktinėje.

„Patekti į rinktinę ir atstovauti savo šaliai yra didelė garbė. Todėl džiaugiuosi, kad sportininkai gerino savo asmeninius rezultatus, o keturvietei baidarei tik akimirkos pritrūko, kad patektų į A finalą. Kai kurie mūsų sportininkai buvo metais ar net dviem jaunesni už savo varžovus, todėl manau, kad įgytą patirtį jie panaudos kitų metų varžybose. Kai kurie sportininkai rugsėjo mėnesį turės dar vieną galimybę išbandyti savo jėgas Pasaulio jaunių ir jaunimo čempionate Vengrijoje. Žinoma, jiems dar reikės lieti prakaitą treniruočių stovyklose, bei laimėti atranką į šalies rinktinės komandą“, – sakė V. Vaičikonis.

Dabar irkluotojai ruošiasi liepos 1-3 d. Trakuose vyksiančiam suaugusių čempionatui, o liepos 9 d. Panevėžyje, senvagėje vyks atviras Panevėžio miesto baidarių ir kanojų irklavimo čempionatas.