Panevėžio jachtklubas laimėjo apdovanojimus Lenkijoje vykusioje regatoje

Balandžio 23 – 25 dienomis vykusioje buriavimo regatoje „Škvalas 2015 pavasaris“ keturios Panevėžio jachtklubo komandos pasitiko šiltąjį metų sezoną ir parsivežė dvi prizines vietas.

Iš viso regatoje, kuri jau …. kartą vyksta didžiuosiuose Mozūrijos ežeruose (Lenkijoje, Mozūrijos-Varmijos vaivadijoje), dalyvavo trisdešimt buriuotojų komandų iš įvairių Lietuvos vietų. Komandos varžėsi trijose klasėse, kurias apibrėžia laivų dydis: Maxus 24, Maxus 28 ir Maxus 33. Didžiausių, 10 metrų ilgio, Maxus 33 laivų klasėje varžėsi vienuolika komandų, tarp jų dvi – panevėžiečių. Valento Leipaus vadovaujama šešių buriuotojų komanda užėmė trečią vietą, o Jonas Lazauskas su savo ekipažu liko šeštas. Sėkmingiausia panevėžiečiams tapo Maxus 28 klasė (8.5 metrų ilgio laivai), kurioje nenugalimas buvo Vytauto Juškevičiaus vadovaujamas jaunimo ketvertas. Jis visuose keturiuose etapuose buvo pirmas, be kompromisų aplenkdamas visus septynis varžovus. Mažiausių, Maxus 24 (7.3 metrų ilgio) laivų klasėje dalyvavusi Rimanto Ridiko vadovaujama komanda teisėjų sprendimu liko per vieną žingsnį nuo prizinės vietos, nors surinko tiek pat taškų, kiek ir trečiosios vietos laimėtojai. Iš viso šioje klasėje varžėsi vienuolika komandų.

Mozūrų kraštas šį kartą negailėjo buriuotojams saulės spindulių ir vėjo energijos. Pirmąją regatos dieną pūtęs 13 – 15 m/s vėjas pareikalavo ne tik fizinės ištvermės ar patirties, bet ir drąsos. Kaip visuomet, laimėjo tie, kas nepervertino savo bei savo laivų galimybių ir pirmąjį etapą, vykusį Negoczyn ežere, įveikė su dviem rifais surifuotais grotais ir, Vytauto Juškevičiaus žodžiais, „nosinaitės dydžio“ stakseliais. Iš karto po pirmojo etapo komandos startavo antrąjame, vykusiame ilgame ir siaurame Jagodne ežere. Vėjui pučiant skersai ežero, buriavimo sąlygos nuolat keitėsi, ir čia šalia ištvermės, patirties, išmanumo ir drąsos kai kam pristigo truputėlio sėkmės. Vis dėlto, netgi nutrūkęs groto falas nesutrukdė Valento Leipaus ekipažui šiame etape finišuoti trečioje pozicijoje. Rimanto Ridiko ekipažas paskutiniuose metruose apmaudžiai praleido į priekį du varžovų laivus ir liko penktas. Baigiantis intensyviai pirmosios dienos programai visa regatos flotilė švartavosi Mikolaiki uoste. Įvertinę pirmosios dienos patirtį (vienas kauniečių komandos dalyvis stipraus vėjo gūsio buvo išsviestas už borto), organizatoriai nusprendė supaprastinti trečiąjį regatos etapą, kuris prasidėjo Mikolajske, o baigėsi Beldany ežere, netoli Ruciane-Nida gyvenvietės. Trečiąją dieną vėjas nurimo iki 3-5 m/s, ir ketvirtojo regatos etapo rezultatą sudarė smulkūs „darbeliai“ burėmis, kuriuos netingėjusį daryti Rimanto Ridiko ekipažą vainikavo sėkmė – pergalė ketvirtąjame etape. Regatos uždarymui buriuotojai sugrįžo į Mikolajki uostelį, kuriame vyko uždarymo iškilmės bei linksmybės.

„Mūsų galvose – vėjas“ – populiarus ironiškas buriuotojų posakis yra skirtas ne savęs menkinimui, o paprasto fakto konstatavimui: kur bebūtume, galvojame apie vėją ir jo išpūstas bures.

 


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: