„Panevėžio keliai“ įvertinti už skaidraus verslo plėtotę ir socialines programas

Viena didžiausių Baltijos šalyse lietuviško kapitalo kelių ir geležinkelių statybos bendrovė AB „Panevėžio keliai“ oficialiai pripažinta kaip socialiai atsakinga įmonė. Padėką už socialinę atsakomybę liudijančią veiklą bendrovei įteikė LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Petras Narkevičius.

„2015 metais „Panevėžio keliai“, be dukterinių įmonių, į Lietuvos valstybės biudžetą sumokėjo 10,5 mln. eurų mokesčių ir statybos srityje yra antra pagal sumokėtus mokesčius kompanija Lietuvoje. Jūsų bendrovė – inovatyvi, stipri ir socialiai atsakinga įmonė, ir nuoširdžiai tikiu, kad ateityje pastarasis aspektas taps vienu svarbiausių šalies įmonių sėkmės rodikliu. Didžiuojuosi galėdamas įteikti padėką už sąžiningą, kruopštų ir prasmingą darbą bei žmogiškųjų vertybių puoselėjimą kasdienėje veikloje“, – sakė Seimo narys, LR Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Petras Narkevičius.

„Socialinė atsakomybė – tai veiklos įgyvendinimo koncepcija, pagal kurią kompanija savanoriškai įtraukia socialinius, aplinkosaugos bei skaidrios veiklos principus į savo vidaus procesus ir į bendrovės santykius su aplinka. Šie principai orientuoti ne tik į veiklos vykdymą, vadovaujantis galiojančiomis teisinės bazės ar diegiamų standartų normomis, bet ir į aukštesnių, nei reikalaujama, veiklos tikslų nusistatymą, jų įgyvendinimą kasdienėje kompanijos veikloje.

„Panevėžio kelių“ grupės įmonės, suvokdamos savo įtaką bendruomenių, kuriose įkurtos ir vykdo veiklą, gerovei ir saugumui, pasisako už visapusę socialinę atsakomybę. Skaidraus verslo plėtotė, sąžiningas mokesčių mokėjimas – vienas iš svarbiausių principų, liudijančių bendrovių puoselėjamą atsakingą politiką valstybės ir kiekvieno jos piliečio atžvilgiu“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas.

Pagal veiklos apimtis bei sumokamus mokesčius „Panevėžio keliai“ priskiriami didiesiems mokesčių mokėtojams. Statybos sektoriuje Panevėžio įmonę šiuo aspektu lenkia tik pasaulinio lygio kompanija ABB, dirbanti ryšių perdavimo tinklų statybos srityje. Panevėžio statybos trestas, 2015 metais į biudžetą sumokėjęs 4,88 mln. eurų, Valstybinės mokesčių inspekcijos reitingų sąraše tarp statybos bendrovių yra septintas.

Nuo 2004-ųjų metų, kai Lietuva įsliejo į Europos šalių bendriją, “Panevėžio kelių“ grupės su dukterinėmis įmonėmis ir Panevėžio statybos tresto įmonių grupės sumokėtų mokesčių suma, įskaitant tiesiogiai į biudžetą sumokėtus mokesčius ir mokesčius, sumokėtus perkant prekes bei paslaugas, siekia 300 mln. eurų.

„Lyderystė valstybėje, politinėje partijoje, rinkoje, socialinėje grupėje, darbo grupėje – ne privilegija, o atsakomybė. Pirmiausia – socialinė atsakomybė, atsakomybė puoselėjant žmogiškąsias vertybes, jų įtvirtinimą. Nuostata, kad didžiausias turtas – žmogus, plačiai deklaruojama, bet tikrovėje nėra iki galo įgyvendinta, todėl ir kyla socialinių iniciatyvų poreikis. Tai mūsų credo, mūsų siekis, link kurio turime nuosekliai judėti savo darbais ir mintimis“, – sakė AB „Panevėžio keliai“ vadovas.

Siekdama įgyvendinti savanoriškai prisiimtus papildomus įsipareigojimus, „Panevėžio kelių“ bendrovė nuosekliai įgyvendina reikšmingas socialines programas. Tarp jų – vairuotojų tolerancijos ugdymo ir eismo saugumo programa „Taisom kelią“, socialinė iniciatyva „Čia kelio pradžia“. Švietėjišką funkciją atlieka „Panevėžio kelių“ nuo 2008 metų leidžiamas periodinis laikraštis „Kelio žmonės“ ir nuo 2014-ųjų leidžiamas šio laikraščio priedas „Taisom kelią“. 2016 metais skaitytojus pasiekė kelio žmonių bendruomenei skirta knyga „Kelio žmonės II“. Pirmasis šios knygos tomas išleistas 2008-aisiais. Be to, jau keletą metų veikia specializuotas diskusijų forumas www.keliozmones.lt.

Kompanijos paramos politika ir praktika apima kultūros, švietėjiškų ir sporto projektų rėmimą, bet daugiausia dėmesio skiriama tiems, kurie patys sau padėti negali: vaikams, seneliams, žmonėms, kamuojamiems ligų ir negalios. Pavyzdžiui, minint bendrovės 50 metų veiklos sukaktį darbuotojų sprendimu buvo atsisakyta vaišių ir alkoholinių gėrimų – tos lėšos skirtos jų stokojantiesiems. Nestandartiškai buvo rengiamas ir pats bendrovės sukakties paminėjimas: jubiliejinio koncerto scenoje drauge su profesionaliais atlikėjais parengė programą ir pasirodė „Panevėžio kelių“ grupės įmonių darbuotojai.

Gamybos procesuose „Panevėžio keliai“ vadovaujasi tvariosios statybos principais. „Tvarumą ir žalią statybą mes suprantame kaip energijos ir kitų išteklių taupymą, aplinkai draugiškų medžiagų ir technologijų pritaikymą bei bendrojo statinio gyvavimo ciklo ilginimą. Šių tikslų pasiekti mums padeda šiuolaikiškų darbų organizavimo principų ir technologijų kūrimas ir taikymas gamyboje“, – sakė Virmantas Puidokas.

Nuo 2010 metų kovo 5 dienos bendrovėje veikia integruota kokybės, aplinkos apsaugos ir darbuotojų saugos ir sveikatos vadybos sistema. AB „Panevėžio keliai“ integruotos vadybos sistemos politiką suprasti ir įgyvendinti savo darbe privalo kiekvienas bendrovės darbuotojas. Ši sistema atitinka LST EN ISO 9001:2008, LST EN ISO 14001:2005, OHSAS 18001:2007 /LST 1977:2008 standartų reikalavimus.

Andriaus Repšio nuotraukoje:

Panevezio_keliai_apdovanojimas

Iš kairės: AB „Panevėžio keliai“ generalinis direktorius Virmantas Puidokas, bendrovės valdybos narys Remigijus Juodviršis ir bendrovės valdybos pirmininkas Ksaveras Balčėtis priėmė kolektyvui skirtą Seimo nario Petro Narkevičiaus padėką ir suvenyrinį laikrodį.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: