Panevėžio kolegijoje bus įkurtas Energetinių procesų studijų ir inovacijų centras

2014–2020 m. ES struktūrinio finansavimo etapu atnaujinama 13 valstybinių kolegijų studijų infrastruktūra atitiks moderniam studijų procesui keliamus reikalavimus. Šiam tikslui skiriama 17,535 mln. eurų. Švietimo ir mokslo ministrė Audronė Pitrėnienė pasirašė įsakymą dėl projektų finansavimo.

„Rengiant būsimus specialistus būtina atsižvelgti į nuosekliai modernėjančias technologijas ir augančius darbdavių reikalavimus priimamų specialistų kvalifikacijai. Kolegijos – tai regionų aukštojo mokslo centrai, rengiantys darbo rinkai reikalingus specialistus. Tad investuodami į jose siūlomų studijų kokybę plečiame regionų galimybes“, – sako ministrė A. Pitrėnienė.

Tobulinant koleginių studijų infrastruktūrą siekiama, kad Lietuvos aukštasis mokslas taptų kokybiškas, atviras ir modernus, kad valstybinės kolegijos būtų patrauklios Lietuvos ir užsienio studentams, kad jose būtų rengiami aukštos kvalifikacijos prie ekonomikos pokyčių lanksčiai prisitaikantys specialistai. Naujausia mokymo įranga atvers galimybes studentams mokytis ir dirbti su pažangiausiomis technologijomis, susipažinti su moderniais mokslo pasiekimais.

Šiuo metu Lietuvoje veikia regioniniu principu susiformavęs 13 valstybinių kolegijų tinklas. Šių kolegines studijas vykdančių aukštųjų mokyklų veikla tiesiogiai susijusi su konkretaus regiono poreikiais. Jose rengiami regionui reikalingi specialistai, vykdomi taikomieji moksliniai tyrimai, atliekami užsakomieji tiriamieji darbai, rengiami kvalifikacijos kėlimo kursai.

13 valstybinių kolegijų vykdys 15 studijų infrastruktūros modernizavimo projektų.

Klaipėdoje veikianti Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla – tai jūrų transporto logistikos technologijų, bei uosto ir laivybos valdymo specialistų rengimo mokomoji bazė. Čia bus įrengtas inovatyvus technologinio, fizinio, psichologinio jūrininkų rengimo poligonas, sukurtas suskystintų gamtinių dujų terminalo operacijų modeliavimo treniruoklis.

Panevėžio kolegijoje bus įkurtas Energetinių procesų studijų ir inovacijų centras, kurio laboratorijose studentai galės tirti energijos vartojimo mažinimo galimybes projektuojant ir eksploatuojant išmaniųjų pastatų inžinierines sistemas.

Marijampolės kolegijoje bus įrengtos inovatyvių ir ekologiškų transporto priemonių techninio eksploatavimo laboratorijos bei Išskirtinės kokybės ir ekologiškų maisto produktų gamybos tyrimų centras, taip pat gyvulininkystės procesų matematinio modeliavimo centras.

Valstybinių kolegijų infrastruktūros plėtra užtikrins geresnę švietimo ir studijų sistemos paslaugų kokybę ir prieinamumą, kolegijose bus rengiami specialistai, atitinkantys regiono ir Lietuvos ūkio poreikius. Patobulinta studijų aplinka leis efektyviau naudoti interaktyvius į studentą orientuotus studijų metodus ir modelius.


AINA Facebook naujienos

 Pamatykite naujienas pirmi!
 Sekite naujienas mūsų "Facebook" paskyroje!


Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto

Taip pat skaitykite: